10- letnia Natalia HEWUSZ laureatką wojewódzkiego lubuskiego konkursu o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

10- letnia Natalia HEWUSZ laureatką wojewódzkiego lubuskiego konkursu o bezpieczeństwie

Data publikacji 16.10.2020

Wspaniałym pomysłem, kreatywnością i znajomością zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego, w szczególności nad wodą wykazała się 10 - letnia Natalia HEWUSZ uczennica Szkoły Podstawowej w Lginiu, w powiecie wschowskim. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oceniała prace nadesłane z całego województwa lubuskiego.

60 prac nadesłanych do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowało w konkursie „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych województwa lubuskiego w wieku od 10 do 15 lat.

Współorganizatorami oraz oceniającymi nadesłane prawidłowo wykonane przez uczniów prace byli przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz specjaliści zajmujący się prewencją kryminalną Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych w całym województwie lubuskim spotykali się z policjantami Wydziałów Prewencji jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w szczególności ze specjalistami od prewencji kryminalnej i dzielnicowymi rozmawiając o zasadach bezpieczeństwa, co śmiało można stwierdzić miało ogromny wpływ na poziom wiedzy w szerokiej materii bezpieczeństwa.

Program Działań Prewencyjnych „Bezpieczne Wakacje 2020” Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz prace komisji można uznać za zakończone sukcesem. Na podium stanęły prace:

I miejsce – Natalii Hewusz z Lginia, lat 10,

II miejsce – Emilii Kalickiej z Gorzowa Wielkopolskiego, lat 10,

III miejsce – Julii Glapa z Żagania, lat 15.

Laureaci w najbliższym czasie otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

  • Dziewczynka-laureatka konkursu,  stoi z dwiema kobietami.