Narkotesty przekazane lubuskim policjantom - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Narkotesty przekazane lubuskim policjantom

Data publikacji 09.07.2020

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, mł. insp. Bogdan Piotrowski otrzymał od Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, Łukasza Poryckiego narkotesty. Głównym celem tej inicjatywy jest zapewnienie bezpieczeństwa na lubuskich drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierowców pod działaniem środków odurzających. Urządzenia trafią do jednostek terenowych, gdzie będą wykorzystywane przez policjantów.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to nie tylko jedno z głównych zadań postawionych przed Policją, ale również najczęstszy postulat zgłaszany przez mieszkańców podczas debat społecznych. Aby działania mundurowych w tym zakresie były skuteczne i profesjonalne, niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Takim są z pewnością narkotesty, dzięki którym bardzo szybko można sprawdzić czy osoba poddana badaniu znajduje się pod działaniem środków psychoaktywnych.

W środę (8 lipca) w siedzibie lubuskiej Policji Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Łukasz Porycki wspólnie z Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Jakubem Piosikiem przekazał Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Bogdanowi Piotrowskiemu narkotesty. Podobnie jak w latach poprzednich Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze wspiera lubuskich stróżów prawa w zapewnianiu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazane urządzenia będą wykorzystywane przez mundurowych podczas kontroli drogowych, gdy będą mieli uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Takie osoby stanowią poważne zagrożenie na drogach, dlatego niezmiernie istotne jest, aby były skutecznie eliminowane z ruchu.

 

Opracował: podkom. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

  • Przekazanie narkotestów lubuskim policjantom.
  • Narkotesty przekazane lubuskim policjantom.