Aktualności

Gramy, licytujemy, pomagamy – policjanci charytatywnie dla Oktawiana i Kuby

Data publikacji 12.03.2019

Lubuscy policjanci aktywnie włączyli się w pomoc dla 13-letniego Oktawiana i jego 12-letniego kolegi ze szkoły, Kuby. 21 marca, w jednej z gorzowskich szkół podstawowych odbędzie się charytatywny mecz siatkówki, w którym wezmą udział policjanci, nauczyciele i rodzice. Oprócz sportowych zmagań swój sprzęt pokażą lubuscy stróże prawa, a na świątecznym kiermaszu będzie można wylicytować książki, maskotki, gry, obrazy czy inne ciekawe przedmioty. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Oktawiana i Kuby.

Mówić, a działać to dwie różne kwestie. O aktywności lubuskich stróżów prawa nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Policjanci, pracownicy policji, ale także wiele innych osób włączyło się w pomoc dla 13-letniego Oktawiana Śniowskiego – syna policjanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. U chłopca w grudniu 2018 roku rozpoznano nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich kończyny dolnej łącznie z biodrem. Od tego też czasu zaczęła się dla całej rodziny walka o zdrowie i życie dziecka. Informacje o możliwości przekazania 1% swojego podatku na leczenie Oktawiana przekazywane były wielokrotnie przez lubuskich policjantów, telewizję, radio czy media społecznościowe.

APEL O POMOC DLA OKTAWIANA

W pomoc Oktawianowi włączyły się również jego koleżanki, koledzy i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej numer 13, do której uczęszcza. I to właśnie dla niego, ale również dla jego szkolnego kolegi – 12-letniego Kuby, który także jest poważnie chory zorganizowane specjalne, charytatywne przedsięwzięcie pod nazwą: „WYGRYWAMY, BO POMAGAMY”. Już za tydzień, 21 marca od godziny 16 zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jego głównym punktem, będzie charytatywny mecz siatkówki: policjanci kontra nauczyciele i rodzice. Obie drużyny będą walczyć o „każdą piłkę” czy każdy centymetr boiska, zapewniając jednocześnie sporo pozytywnych emocji czy wrażeń. Ale dobra gra potrzebuje najlepszych kibiców, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w doping siatkarzom. Poza sportowymi emocjami, organizatorzy zapraszają na specjalny kiermasz świąteczny, w trakcie którego będzie możliwość posilić się pysznymi ciastami, kupić kartki świąteczne, a także wziąć udział w licytacji przedmiotów: od gier planszowych, po maskotki, książki, a nawet znaczki pocztowe, obrazy czy rzeźby. Te wszystkie przedmioty zostały przekazane przez policjantów pracowników cywilnych i wszystkich ludzi dobrego serca. Nawet tych najmłodszych, bowiem uczniowie żarskiej podstawówki przygotowały na licytację kartki wielkanocne czy stroiki. Ponadto będzie można porozmawiać z policjantami, którzy będą prezentować swój sprzęt służbowy. Atrakcji nie zabraknie.

Wszystkie ręce na pokład! WYGRYWAMY, BO POMAGAMY!

 

Opracował: sierżant sztabowy Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • chłopiec siedzi na fotelu
 • wielu policjantów trzyma transparent z napisem: KRS 0000086210 Oktawian Śniowski
 • policjantka i pracownice Policji trzymają pluszowe zabawki
 • pagony policjantki i książki w tle
 • zabawki i książki
 • zabawki i książki
 • kobieta trzyma szachy
 • książki i zabawki
 • drewniana figurka orła
 • policjantka przegląda książki
 • policjantka trzyma kartki
 • papierowe pisanki
 • materiałowe kurczaki
 • baner z napisem Gramy i Pomagamy oraz logiem Lubuskiej Policji i Szkoły Podstawowej numer 13 w Gorzowie
Powrót na górę strony