Dzielnicowi promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Od kilku dni w województwie lubuskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.
Aby dotrzeć z informacją o innowacyjnym narzędziu do jak największej liczby osób, policjanci spotykają się ze społeczeństwem oraz przedstawicielami instytucji współpracujących z Policją. Wczoraj (21.09) dzielnicowi odwiedzili spółdzielnie mieszkaniowe. Policjanci podczas spotkań zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym.
Policjanci ze Słubic otrzymali już 22 zgłoszenia. Każde z nich jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. Zgłoszenia głównie dotyczą przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niewłaściwego oznakowania dróg. Do tej pory policjanci potwierdzili 10 ze zgłoszonych zagrożeń. Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.
Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
mł. asp. Magdalena Jankowska
KPP w Słubicach