xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Dzielnicowi promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.09.2016

Od kilku dni w województwie lubuskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.

Aby dotrzeć z informacją o innowacyjnym narzędziu do jak największej liczby osób, policjanci spotykają się ze społeczeństwem oraz przedstawicielami instytucji współpracujących z Policją. Wczoraj (21.09) dzielnicowi odwiedzili spółdzielnie mieszkaniowe. Policjanci podczas spotkań zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym.

Policjanci ze Słubic otrzymali już 22 zgłoszenia. Każde z nich jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. Zgłoszenia głównie dotyczą przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niewłaściwego oznakowania dróg. Do tej pory policjanci potwierdzili 10 ze zgłoszonych zagrożeń. Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony