Szkolenie lubuskich dyżurnych
W Gorzowie Wlkp. zakończył się pierwszy etap szkoleń obsady stanowisk kierowania komend miejskich i powiatowych województwa lubuskiego. Dyżurni w czasie trzydniowego doskonalenia pogłębiali swoją wiedzę z zakresu obsługi systemów policyjnych (w tym SWD i KSIP), sytuacji kryzysowych, a także odbyli warsztaty praktyczne z psychologiem.
Dyżurny pełni bez wątpienia jedną z najważniejszych funkcji w całym policyjnym organizmie. Odbiera dziesiątki zgłoszeń telefonicznych, wysyła na interwencje policyjne patrole i sprawuje nad nimi stały nadzór. Sami policjanci pełniący służbę patrolową czy ruchu drogowego, podkreślają jak istotna jest z punktu widzenia ich pracy współpraca z dyżurnymi. Wiedza i doświadczenie jest niezbędne w wykonywaniu zadań postawionych przed oficerami dyżurnymi.
W dniach 9 – 11 maja w Gorzowie Wlkp. odbył się pierwszy etap szkoleń, w którym wzięło udział 10 policjantów służby dyżurnej. Pierwszy i drugi dzień szkolenia poświęcony był obsłudze Systemu Wspomagania Dowodzenia i Krajowego Systemu Informatycznego Policji. Z tymi systemami policjanci mają do czynienia podczas codziennej służby. Podczas zajęć praktycznych dyżurni doskonalili się w zakresie przyjęcia zgłoszenia, prowadzenia działań blokadowo – pościgowych, zarządzaniem akcjami i operacjami policyjnymi. W ostatnim dniu policjanci wysłuchali wykładów z zakresu sytuacji kryzysowej oraz odbyli warsztaty praktyczne z psychologiem policyjnym.
Szkolenie lubuskich dyżurnych zostało zorganizowane przez Sztab Policji KWP w Gorzowie Wlkp.
Opracował: sierż. Maciej Kimet
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.