Aktualności

Ukarany do końca życia INTRUZ

Data publikacji 16.03.2016

Zbrodnia! I jak długo KARAĆ? Straszne błędy młodości zmieniają rzeczywistość każdego człowieka, również młodego. Jak wybaczyć? Czy w ogóle można wybaczyć zbrodnię? Jak zachować się wobec sprawcy? To trudne pytania… Przed nami kolejna debata tym razem po filmie „Intruz” w reż. Magnus von Horn. To już czwarty film w ramach VI edycji Projektu pn. „Obejrzałem Problem”.

Film „Intruz” to debiut szwedzkiego reżysera. Debiut bardzo ważny i gatunkowo trudny. Po pobyciew poprawczaku młody chłopak wraca do rodzinnego miasteczka i o uczuciach stara się jednak zapomnieć. Dlatego jest gotów na konfrontację – z ojcem i bratem, rówieśnikami z klasy, nauczycielami ze szkoły i matką dziewczyny, którą zamordował. Jego obecność nikomu nie jest na rękę. Ojciec nie wie, jak się zachować. Bo czy jest jeszcze czas i sens, żeby wychowywać syna? Nauczyciele się boją. Koledzy nie kryją nienawiści, ale John nadstawia drugi policzek. Von Horn go nie ocenia ani nie broni za wszelką cenę. Stara się pokazać, że zło rodzi się w afekcie, jest reakcją na lęk, na bezsilność; jest owocem braku komunikacji. 

Ekspertami na debacie po filmie „Intruz” 16 marca 2016 r. (środa) o godz. 9.00 w kinie Heliosw Gorzowie Wlkp. będą: nadkom. Piotr Wiśniewski z Wydziału Prewencji KWP Gorzów Wlkp.i psycholodzy z Zespołu Psychologów KWP Gorzów Wlkp. – Magdalena Mielczarek i Maksymilian Machalica. W Sali Kina Helios w Gorzowie Wlkp. pojawią się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gimnazjum nr 20 i 6, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. 

Projekt realizowany jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.i kino Helios w Gorzowie Wlkp. 

 

Opracował: nadkom. Piotr Wiśniewski
Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony