Dlaczego warto zostać policjantem?

 

Film https://www.youtube.com/watch?v=LSqaZ2EJwas

Myślałeś o swojej przyszłości? Zostań lubuskim policjantem!

O każdej porze dnia i nocy lubuscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Jeśli ten szczególny rodzaj misji wobec społeczeństwa budzi Twoje zainteresowanie – nie czekaj. Złóż wymagane dokumenty i rozpocznij rekrutację, by za jakiś czas móc wypowiedzieć słowa roty ślubowania i zostać policjantem. W tej formacji każdy znajdzie miejsce dla siebie, wykorzystując swoje predyspozycje, wykształcenie czy umiejętności. Wszystko po to, aby służyć innym, jednocześnie realizując hasło: „Pomagamy i Chronimy”.

Służba w Policji to wyzwanie, a jednocześnie ciekawa perspektywa i możliwość realizacji zadań, których myślą przewodnią jest pomoc drugiemu człowiekowi. Słowa z policyjnego ślubowania: „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."
to credo policyjnej służby, z którym lubuscy stróże prawa poprzez swój profesjonalizm
i zaangażowanie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. Bez wątpienia jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć swoje miejsce.
Miejsce, gdzie umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poczucie bezpieczeństwa
w społeczeństwie. Możesz służyć jako policjant służby prewencyjnej, kryminalnej
czy dochodzeniowo – śledczej, dbać o bezpieczeństwo na drogach, pracować z dziećmi
i młodzieżą jako profilaktyk czy zwalczać przestępczość i pomagać jej ofiarom. Ale to tylko niektóre, możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji.
Z pewnością to wymagająca misja, która może kosztować wiele wyrzeczeń - nie tylko samych policjantów, ale i ich rodzin. To także gwarancja realizowania swoich pasji, którą
jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych.

W lubuskim garnizonie służy ponad 2,6 tysiąca funkcjonariuszy, którzy o każdej porze dnia
i nocy czuwają nad bezpieczeństwem, pomagając innym i reagując na przejawy łamania prawa. Zainteresowanie służbą w Policji rośnie. To widać w liczbie chętnych
i zmniejszających się w szybkim tempie wolnych miejscach. To ważna informacja
dla Lubuszan, których bezpieczeństwa strzeże coraz więcej policjantów.

Aktualne informacje dotyczące rekrutacji do służby znajdziesz w zakładce „służba w Policji” lub uzyskasz pod numerem telefonu 797 800 880.

 

Dołącz do najlepszych!

 

 

Powrót na górę strony