xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Ważne informacje

Ważne informacje

Wykaz broni palnej, na którą wymagane jest również posiadanie pozwolenia

- Rewolwery ZORAKI K-10, KESERU K-10;

- Pistolety WALTHER model P-22, WALTHER model P-99, wprowadzone do odbrotu przez firmę "KOLTER" jako broń alarmowa kal. 6 mm - są bronią palną gazową o kal. 9 mm.;

- Rewolwery SHOTGUM kal. 6 mm Flobert (.22) produkcji polskiej firmy MATEJA;

 

Informacja dla przedsiębiorców

Uprzejmie informuję, że punkt kontaktowy Republiki Czeskiej zwrócił się z prośbą o przekazanie zainteresowanym podmiotom informacji dotyczących zasad przemieszczania broni i amunicji obowiązujących na terenie ich kraju.
Według przesłanej instrukcji przez Prezydium Policji Czeskiej, wszyscy pośrednicy w handlu bronią, którzy chcą transportować broń palną kategorii A, B, C lub ich zasadnicze części oraz amunicję do tej broni przez terytorium Czech, muszą posiadać „pozwolenie na transport”.
Broń palna kategorii A, B i C opisana jest w sekcjach 4 – 6 czeskiej ustawy Nr 119 o broni palnej z dnia 8 marca 2002r. Jeżeli chodzi o postępowanie administracyjne dotyczące tranzytu broni palnej, to procedura wskazana jest w sekcji 50 niniejszej ustawy.
Pośrednicy w handlu bronią palną oraz podmioty zajmujące się tranzytem broni palnej kategorii A, B i C, istotnych części tej broni, a także amunicji do tej broni przez terytorium Czech muszą wystąpić o czeskie „pozwolenie na transport”. Formularz wniosku można składać do czeskiej ambasady lub bezpośrednio do Prezydium Policji Republiki Czeskiej.

Przedsiębiorcy zajmujący się tranzytem broni palnej, pośrednicy w handlu bronią palną lub jego autoryzowani przedstawiciele działający w Republice Czeskiej na podstawie pełnomocnictwa, przekazują we wniosku dane:
1. nazwiska i adresy osób (podmiotów): sprzedającej lub przekazującej broń palną i osoby kupującej lub nabywającej ją lub, w stosownych przypadkach, właściciela broni;
2. adres, na który broń palna ma być wysłana lub transportowana;
3. liczbę sztuk broni palnej przeznaczonej do wysyłki lub transportu;
4. dane szczegółowe umożliwiające identyfikację broni palnej;
5. środki transportu;
6. datę wyjazdu i przewidywaną datę przybycia;
7. dokumenty towarzyszące np. licencja na eksport i import broni palnej.

Prezydium Policji Republiki Czeskiej bada warunki, na których ma być przeprowadzony transport broni, w szczególności w odniesieniu do szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Po zbadaniu wszelkich okoliczności Prezydium Policji Republiki Czeskiej upoważnia przedsiębiorcę do tranzytu, wydając czeski dokument tranzytowy. Dokument ten musi towarzyszyć przesyłce broni palnej podczas tranzytu i należy go okazać na każde żądanie władz czeskich.
W celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących tranzytu broni palnej przez terytorium Republiki Czeskiej należy kontaktować się z Panem Davidem Hanuška reprezentującym Prezydium Policji Republiki Czeskiej pod nr tel. 420 974 834 278 lub adresem poczty e-mail: rszbm@mvcr.cz

Powrót na górę strony