Aktualności

Rozpoczął się cykl szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego dla lubuskiej Policji w zakresie przeciwdziałania stosowaniu tortur. W tym roku w zajęciach biorą udział policjanci pionu prewencji Policji lubuskiej. Szkolenia odbyły się już w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Komendach Powiatowych w Słubicach, w Krośnie Odrzańskim, w Żaganiu, w Nowej Soli i w Strzelcach Krajeńskich.

Data publikacji 19.12.2017

15 listopada 2017 r. w sali Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, 30 listopada 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, 29 listopada 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze, 6 grudnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu, 7 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli i 13 grudnia w Strzelcach Krajeńskich odbyły się szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego dla lubuskiej Policji w zakresie przeciwdziałania stosowaniu tortur.

W latach 2017-2019 programem szkolenia objęci zostaną policjanci pionów prewencji, kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych. Zgodnie z poleceniem Komendanta Głównego Policji programowi nadano znaczenie priorytetowe.

Celem szkolenia jest utrwalanie w środowisku policyjnym szacunku dla drugiego człowieka oraz respektowania jego godności i traktowania wolnego od tortur czy też nieludzkiego lub poniżającego traktowania, dbałość o utrzymywanie najwyższych standardów w tym zakresie w codziennej służbie. Kształtowanie świadomości i postaw funkcjonariuszy w obszarze przełamywania tzw. środowiskowej zmowy milczenia oraz reagowania na dostrzeżone nieprawidłowości w kontaktach z innymi ludźmi.

Szkolenia były prowadzone przez Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka, mł. insp. Agatę Sałatkę, Koordynatora Zespołu Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp., Magdalenę Mielczarek-Snopek, psychologa z Zespołu Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp., sierż. Paulinę Dyl oraz Katarzynę Komorowską realizującą zadania z zakresu ochrony praw człowieka. Na zaproszenie Pełnomocnika KWP ds. Ochrony Praw Człowieka, mł. insp. Agaty Sałatki część dotyczącą odpowiedzialności karnej, roli sygnalistów, przełamywania zmowy milczenia oraz ochrony policjanta przed pomówieniami prowadził przedstawiciel Wydziału w Gorzowie Wlkp. Biura Spraw Wewnętrznych KGP, podinsp. Marek Babacz.

Powrót na górę strony