Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Eliminujemy nietrzeźwych z dróg
Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, lubuscy policjanci wciąż eliminują kierujących, którzy mimo wielu apeli i przewidywanych konsekwencji, wciąż jeżdżą po alkoholu. Tylko wczoraj podczas trzeźwego poranka policjanci zatrzymali prawa jazdy 29 kierowcom, którzy zbagatelizowali prawo i zagrożenia wynikające z prowadzenia pojazdu na podwójnym gazie. W najbliższych dniach policjanci ruchu drogowego ze szczególną uwagą będą śledzić zachowania kierowców.
-
Zmagania o tytuł najlepszego dyżurnego
W tym tygodniu miała miejsce pierwsza odsłona Turnieju Dyżurnych jednostek Policji województwa lubuskiego, którego głównym organizatorem jest Sztab Policji KWP w Gorzowie Wlkp.
-
4,5 tysiąca kierowców w "Rękawie"
W 50 punktach całego województwa skontrolowano niemal 4,5 tysiąca kierujących. To efekt pracy lubuskich policjantów, którzy wczoraj w ramach działań „Rękaw” sprawdzali trzeźwość użytkowników dróg.
-
Uchylali się od odbycia kary
Łącznie sześć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostały zatrzymane przez nowosolskich i żarskich policjantów. Wcześniej zasądzono wobec nich kary pozbawienia wolności.
-
Świąteczny weekend na lubuskich drogach
Za nami świąteczny weekend. Lubuscy policjanci dbali aby każdy, kto zdecydował się odwiedzić najbliższych mógł bezpieczne do nich dotrzeć i bez zdarzeń drogowych wrócić do domu. W tym celu dokładnie obserwowali zachowania kierowców, dyscyplinując tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. W rezultacie zatrzymaliśmy ponad 40 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy 5 wypadków, w wyniku których jedna osoba zginęła, a 6 zostało rannych.
-
Czy mogę już kierować?
Nowe alkotesty ułatwią odpowiedź na to pytanie. Każdy będzie mógł skorzystać z urządzeń, które policjanci otrzymali od Wojewody Lubuskiego. 7 nowych mierników trzeźwości trafi do jednostek naszego województwa.
-
TVP Regionalna z wizytą w Świecku
TVP Regionalna z wizytą w Świecku. Siedziba Centrum Współpracy Służb Granicznych gościła dziennikarzy realizujących program na temat współpracy polskiej i niemieckiej Policji oraz wspólnych przedsięwzięć mających na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Uczestnicy programu potwierdzili, że po obydwu stronach granicy temat ten traktowany jest priorytetowo, a wzajemna współpraca gwarantuje wysoką skuteczność działań.
-
Pokaż Policję w obiektywie !
Policjant na służbie – w patrolu, przy radiowozie, za pulpitem dyżurnego. O pracy Policji napisano wiele, lecz ciekawiej można ukazać ją na zdjęciach. Temu właśnie służy konkurs „Policja w obiektywie”, którego już V edycja przed nami. Do rywalizacji zapraszamy gimnazjalistów – na najlepszych jak zwykle czekają nagrody.
-
Nowe alkotesty prezentem na Święta
Sprawna kontrola trzeźwości to gwarancja bezpieczeństwa na drogach. Lubuscy policjanci otrzymają kolejne urządzenia, dzięki którym będą mogli szybko i bezbłędnie weryfikować stan kierowców. 7 nowoczesnych mierników Alcoblow, zakupionych z budżetu Wojewody Lubuskiego, w najbliższy piątek przekazanych zostanie na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.
-
Stanowisko w sprawie publikacji
Stanowisko w związku z publikacją prasową, zamieszczoną na portalu internetowym „mmgorzow.pl”, zatytułowaną „Po co komu policja w Gorzowie?” oraz kontynuacją poruszonego w niej tematu na łamach „Gazety Lubuskiej".
-
Sprawniej i bezpieczniej
Jak sprawnie manewrować na drodze lub poradzić sobie z poślizgiem? Policjanci z województwa lubuskiego doskonalą swoje umiejętności prowadzenia radiowozów pod okiem ekspertów ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji.
-
Ślubowali na sztandar
Pierwsze w tym roku ślubowanie nowoprzyjętych policjantów za nami. Do lubuskich komend trafi 13 młodych funkcjonariuszy. Zanim jednak na dobre rozpoczną pracę, czeka ich cykl szkoleń.
-
O cyberprzemocy z nauczycielami i pedagogami
Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wlkp., Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. szkolił nauczycieli i pedagogów szkolnych z procedur współpracy Policji z placówkami oświatowymi w sytuacjach kryzysowych oraz ze zjawiska cyberprzemocy.
-
Drogówka coraz lepsza
W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” opublikowano artykuł G. Zawadki pt. „Niedouczona drogówka”. Bazując tylko na niektórych, wybranych danych z raportu NIK, zbudowano w nim obraz odbiegający od rzeczywistości.
-
Policja ustala przyczyny wypadku na K-92
Odcinek drogi krajowej nr 92 między Wilkowem, a Świebodzinem był zablokowany przez ponad 5 godzin po wypadku, do którego doszło o godzinie 5.40. W zdarzeniu tym uczestniczyły trzy pojazdy, a dziewięciu rannych zostało przewiezionych do szpitala. Policjanci na czas pracy na miejscu, wyznaczyli objazdy, głównie na węzły autostrady A2 w Jordanowie oraz Torzymiu.
-
Policjanci odzyskali kradzione auta warte 100 tys. Euro
Skuteczne działania polskiej Policji doprowadziły do odzyskania dwóch luksusowych samochodów marki Land Rover, które po kradzieży w Berlinie przewożone były ciężarówką przez teren naszego kraju. W ustaleniu trasy transportu brali udział lubuscy policjanci z Centrum Współpracy Służb Granicznych w Świecku, a zatrzymania samochodu dokonali mazowieccy policjanci w z Komisariatu w Brwinowie. Kierowca ciężarówki, obywatel Litwy, wkrótce usłyszy zarzuty.
-
Policjanci CBŚ zabezpieczli kilkanaście kilogramów narkotyków
25 marca 2014 r. policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie przeszukania zabezpieczono 11 kg amfetaminy, 4 kg marihuany ora kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z przestępczych rozliczeń.
-
Busy do kontroli - wyniki w powiatach
W czwartek /27 marca/ w całym województwie lubuskim policjanci ruchu drogowego wraz z innymi służbami prowadzili działania pod kryptonimem BUS i TRUCK. Mundurowi kontrolowali przede wszystkim pojazdy ciężarowe, zwracając szczególna uwagę na bezpieczeństwo przewozu zarówno osób jak i ładunków.
-
Przemyt narkotyków wart 4 mln zł
Policjanci Centralnego Biura Śledczego na autostradzie A-2 zatrzymali kuriera, który ukrył w samochodzie narkotyki o łącznej wartości około 4 mln zł. Obywatel Litwy odpowie za przewóz znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
-
Kontrolujemy trzeźwość kierowców
Zdając sobie sprawę z zagrożeń jakie na drogach powodują nietrzeźwi kierowcy, nieustannie poddajemy ich badniom na zawartość alkoholu. W całym województwie policjanci o różnych porach i miejscach sprawdzają czy kierujący nie lekceważą jednej z najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo licznych apeli wciąż ujawniamy kierowców, dla których życie swoje i innych jest wystawiane na wielką próbę.