Aktualności
Rozmiar czcionki
-
VIII EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Przypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmujemy do 31 maja 2015 roku.
-
Na motocyklach z promilami
Choć apeli o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pod adresem niechronionych uczestników ruchu drogowego jest bez liku, to jednak nie wszyscy kierujący jednośladami potrafią się do nich dostosować. Biorąc pod uwagę konsekwencje zdrowotne zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, prowadzenie przez nich pojazdów pod działaniem alkoholu jest wyjątkowo trudne do zrozumienia.
-
Ekipa „Uwaga! Pirat” ponownie na lubuskich drogach
Przez dwa dni operatorzy popularnego programu stacji TVN Turbo - „Uwaga! Pirat” towarzyszyli lubuskim policjantom, rejestrując zachowanie kierowców przejeżdżających przez nasze województwo. Gdzie tym razem oczy kamery były obecne?
-
Finaliści wybrani !
Asp. Dariusz Sztylka z Gorzowa i asp. Piotr Piskunowicz ze Słubic reprezentować będą lubuską Policję na tegorocznym finale konkursu o tytuł policjanta ruchu drogowego roku. Mundurowi wygrali zmagania w regionie i od dziś przygotowują się do rywalizacji na szczeblu krajowym, która w czerwcu odbędzie się w Krakowie.
-
Pamięć o poległych wciąż żywa
Obchody 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym. O pomordowanych pamiętają policjanci, w imieniu których kwiaty złożył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Wiśniewski, który podczas uroczystości został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.
-
KAŻDEGO ROKU POLICJA ODNAJDUJE CORAZ WIĘCEJ OSÓB ZAGINIONYCH
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.
-
W regionie wyjechali na motocyklach
W minioną sobotę oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy. Czy tegoroczny będzie bezpieczny? To pytanie zadają sobie zarówno policjanci jak i motocykliści. Wszyscy zgodnie zapewniają, że zrobią wszystko, aby tak właśnie było.
-
Sezon wystartował
Sezon motocyklowy oficjalnie otwarty. Gorzowscy policjanci, na czele parady jednośladów, przejechali ulicami miasta. Mundurowi prowadząc kawalkadę kilkuset motocykli przypominali o obowiązku bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.
-
Dzień na który czekali
Drugi raz w tym roku w gorzowskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji słowa roty ślubowania wypowiedzieli młodzi policjanci. Mimo zmian na rynku pracy na biurka policyjnych kadrowców nieustannie napływają kolejne podania. Dla wielu Lubuszan służba w policyjnym mundurze jest godną uwagi propozycją.
-
Wielkanoc bezpieczniejsza niż przed rokiem
Tegoroczny okres Świąt Wielkanocnych upłynął w naszym regionie dość bezpiecznie. Na drogach odnotowano mniejszą liczbę wypadków niż przed rokiem, nie doszło też do żadnych poważniejszych przestępstw kryminalnych. Lubuscy policjanci od piątku zatrzymali 35 pijanych kierowców.
-
Dojedźmy bezpiecznie na Święta
Przed nami Święta Wielkanocne. W tym roku świątecznym wyjazdom towarzyszyć mogą niekorzystne warunki pogodowe. Aura, niczym pod koniec grudnia, stawia przed kierującymi wyjątkowe wymagania. Wszyscy podróżujący od 3 do 6 kwietnia mogą liczyć na szczególną pomoc Policji – rozpoczynają się właśnie świąteczne działania „WIELKANOC”.
-
Rozmawiali o bezpieczeństwie na "Przystanku"
Tegoroczny "Przystanek Woodstock" tradycyjnie odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie. Służby odpowiadające za bezpieczeństwo imprezy już dziś spotkały się na briefingu zorganizowanym przez Wojewodę Lubuskiego Katarzynę Osos. Lubuskich policjantów reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Sebastian Banaszak.
-
Człowiekiem się nie handluje
Feralny wyjazd na wakacje do Paryża młodej 17-letniej dziewczyny kończy się sprzedaniem jej osoby w ramach procederu czerpania korzyści z międzynarodowej prostytucji. „To mnie nie dotyczy…?” Nic bardziej mylnego. Ofiarom handlu ludźmi może być każdy! Debata o handlu ludźmi po filmie pt. „Uprowadzona” w reż. Pierre Morela zainaugurowała projekt profilaktyczny pn. „Zapobieganie handlowi ludźmi - IX edycja”, który będzie realizowany przez Policję lubuską w szkołach ponadgimnazjalnych w okresie od kwietnia do czerwca 2015 r.
-
Bądź bezpieczny na drodze !
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
-
Polemika do artykułu w Gazecie Wyborczej pt. „Ten trup się nie liczy”
W czwartek, na łamach Dużego Formatu Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. „Ten trup się nie liczy”, po lekturze którego czytelnik może sobie zbudować zaburzony obraz Policji, która - kierując się tylko statystyką - nie wykonuje prawidłowo swoich zadań. Statystyka nie jest w Policji najważniejsza, jest ona jedynie elementem wewnętrznej samooceny. Dzięki niej wiemy, na co zwrócić większą uwagę. Prowadząc analizę danych, wyciągamy wnioski, jak jeszcze skuteczniej walczyć z przestępczością. Od lat również wskazujemy, że manipulowanie statystyką jest niedopuszczalnym łamaniem prawa. Podkreślamy także, że najważniejsza dla nas jest społeczna ocena działań Policji. W codziennej służbie staramy się odpowiadać na społeczne oczekiwania wobec Policji.
-
Seminarium dla policjantów
Policjanci doskonalili formy i metody działań prewencyjnych w obszarze przeciwdziałania handlowi ludźmi podczas seminarium szkoleniowego pn. „Handel ludźmi – jak skutecznie zapobiegać?”, zorganizowanego 26 marca 2015 r. przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
-
Nowe AlkoBlow już w użyciu
W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Komisariacie Policji w Sulechowie są już dostępne urządzenia o nazwie AlcoBlow, służące do badania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Stan trzeźwości bezpłatnie i anonimowo sprawdzić może każdy z zainteresowanych. Z podobnych urządzeń skorzystać mogą już również mieszkańcy Lubska i Wschowy.
-
CBOS: 65 proc. respondentów dobrze ocenia Policję
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.
-
Policyjne motocykle widoczne na lubuskich drogach
Poprawiające się z każdym dniem wiosny warunki na drogach bezpośrednio przekładają się na coraz to większą liczbę miłośników dwóch kółek. Sytuacje związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego sprawdzają policjanci na motocyklach. Ich widok na lubuskich drogach nie jest o tej porze roku żadnym zaskoczeniem.
-
Lubuska Policja na wystawie samochodów
Stoisko prewencyjne w ramach imprezy „Moto Weekend” przygotował Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W punkcie uczestnicy wystawy mogli obejrzeć sprzęt policyjny i pobrać materiały profilaktyczne.