Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostatnia szansa na nagrody
To już ostatnie chwile, aby zgarnąć atrakcyjne nagrody ufundowane w ramach VI edycji konkursu fotograficznego dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego pod hasłem „Policja w obiektywie”.
-
Zapraszamy na „Noc Muzeów”
16 maja br. w godz. 12.00 - 15.00, budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kwiatowej 10 po raz drugi zostanie otwarty dla zwiedzających w ramach międzynarodowej imprezy kulturalnej pn. Noc Muzeów.
-
Policyjni wodniacy gotowi do sezonu
Policyjni ratownicy wodni trenują w Gorzowie na basenie, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu letniego. Pod okiem ratowników z Wydziału Prewencji lubuskiej komendy przez trzy dni będą doskonalić swoje umiejętności.
-
Grupa kradnąca panele słoneczne rozbita przez CBŚP
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, współpracując z Prokuraturą Okręgową w Zielonej Górze oraz niemieckimi organami śledczymi, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która z pól galwanicznych położonych na terenie Niemiec kradła panele solarne. Wartość skradzionych paneli została oszacowana na ponad milion euro. Zarzuty usłyszało 11 osób.
-
Policjantki na medal
W Swarzędzu odbył się ,,4. Bieg 10 km Szpot Swarzędz” w ramach, którego rozegrano Mistrzostwa Policji. Na podium stanęły dwie lubuskie policjantki. Srebro wywalczyła nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar, a brąz st. post Justyna Sęczkowska.
-
Policyjni ratownicy sprawdzili swoje umiejętności
Funkcjonariusze kolejny raz rywalizowali w wojewódzkich eliminacjach zawodów ratowników policyjnych. Lubuski garnizon będą reprezentować policjanci z komendy w Słubicach, którzy najlepiej poradzili sobie z testem wiedzy i umiejętności.
-
Niezbyt trzeźwy weekend w Zielonej Górze
Podczas minionego weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i 2 pod wpływem narkotyków. Odurzony amfetaminą kierujący Peugeotem spowodował wypadek. W poniedziałek, podczas „Trzeźwego Poranka” zatrzymanych zostało 3 kolejnych nietrzeźwych.
-
Pasjonaci łączności spotkali się na "Słowiance"
Sympatycy łączności radiowej mieli okazję spotkać się w Gorzowie. Zorganizowany na terenie Słowianki festyn przyciągnął radioamatorów. Zaproszenie na imprezę, drugi raz z rzędu, przyjęli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp.
-
Doceniono lubuską Policję
Instytut Badawczy NASK, Fundacja Dzieci Niczyje z Warszawy oraz Komisja Europejska za pomocą Programu "Safer Internet" – te wszystkie instytucje doceniły pracę Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz jednostek terenowych Policji woj. lubuskiego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2015.
-
Odznaczenia dla lubuskich policjantów
45 funkcjonariuszy Policji odebrało we wtorek z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych Grzegorza Karpińskiego odznaczenia, medale i wyróżnienia. Za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa policjanci wyróżnieni zostali Krzyżami Zasługi za Dzielność i złotymi Medalami za Zasługi dla Policji. Wśród wyróżnionych znaleźli się również policjanci z województwa lubuskiego.
-
Konkurs "Policja w obiektywie"
Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją Contra Crimen przygotowuje VI edycję konkursu fotograficznego dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych województwa lubuskiego pod hasłem „Policja w obiektywie”.
-
Majowy weekend na lubuskich drogach
Lubuscy policjanci zakończyli czterodniowe działania prowadzone pod nazwą „Majowy weekend”. W tym czasie sprawdzali zachowania kierowców, którzy poruszali się drogami naszego województwa. W minionym okresie zatrzymali 45 nietrzeźwych zmotoryzowanych. Śledczy ustalają przyczyny dwóch wypadków, z których jeden zakończył się śmiercią 26-letniego rowerzysty.
-
Policjanci ostrzegają przed handlem ludźmi
Policja lubuska rozpoczęła realizację projektu profilaktycznego pn. „Zapobieganie handlowi ludźmi”, opracowanego w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W ramach projektu policjanci podczas spotkań w szkołach średnich będą rozmawiać z młodzieżą o zjawisku handlu ludźmi.
-
Lubuska Policja na obchodach 3-Majowych
Już tradycyjnie w uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3- go Maja włączyła się lubuska Policja. W 224. rocznicę powstania pierwszego w Europie takiego dokumentu, garnizon lubuski reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Henryk Wieruszewski.
-
Lubuscy policjanci w działaniach „Majowy weekend”
Już od czwartku na lubuskich drogach policjanci z całego garnizonu zaangażowani będą w działania związane z długim majowym weekendem. Mundurowi wspomagani przez funkcjonariuszy innych służb będą wykorzystywać swoje doświadczenie, aby każdy zmotoryzowany, który zdecyduje się w tym czasie na podróż, mógł bezpiecznie wrócić do domu.
-
Lubuska Policja na Przeglądzie Klas Mundurowych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., oceniali klasy mundurowe w ramach I Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Paradnej Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego. W przedsięwzięciu uczestniczył Wojewody Lubuski Pani Katarzyna Osos.
-
Gotowe do dalszej służby
Choć różnie umaszczone, to równe skuteczne w swej służbie są policyjne czworonogi z województwa lubuskiego. Przez dwa dni eksperci z zakresu kynologii oceniać będą sprawność policyjnych psów z naszego garnizonu. Część z nich pozytywnie przeszła już testy predestynujące je do przypisanych im zadań.
-
PSEUDOKIBICE HANDLUJĄCY DOPALACZAMI ZATRZYMANI
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji Gorzów Wlkp., pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców, działającą na terenie województwa lubuskiego i zajmującą się wprowadzaniem do obrotu substancji szkodliwych dla życia i zdrowia wielu osób - tzw. dopalaczy.
-
POLICJANCI Z LĘBORKA SZUKAJĄ 7-LETNIEGO CHŁOPCA
Policjanci z Lęborka poszukują 7-letniego chłopca - Jerzego GIEŁDON. Dziecko zostało w piątek rano zabrane z ulicy przez swojego ojca. Sąd 17 kwietnia zadecydował, iż chłopiec do czasu wyjaśnienia sprawy ma przebywać z matką. W związku ze zgłoszeniem została powołana specjalna grupa policjantów z Lęborka, która prowadzi wzmożone czynności w tej sprawie.
-
Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.