Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymani z narkotykami
Policjanci zabezpieczyli 17 sadzonek konopi indyjskich, susz marihuany i wagę elektroniczną. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, jeden dodatkowo odpowie za uprawę marihuany, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
-
Dzielnicowy na medal
Zaledwie kilkanaście dni temu odebrał nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji za zajęcie pierwszego miejsca w ogłoszonym przez „Gazetę Lubuską” plebiscycie „Dzielnicowy 2012” a już potwierdził, że mieszkańcy Skwierzyny głosując na niego nie pomylili się i wybrali najlepszego.
-
„Zabłyśnij na drodze. Zostań bohaterem”
Wspólne działania Policji i firmy Ewe Energia w Szkole Podstawowej w Kaławie. Policjanci mówili o bezpieczeństwie na drodze, natomiast przedstawiciele firmy wręczali dzieciom elementy odblaskowe.
-
Z narkotykami w tle
Będąc pod wpływem środków odurzających przewoził czterech pasażerów, dodatkowo miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod ich wpływem może trafić do więzienia na dwa lata.
-
Zabezpieczyli nielegalny alkohol
Policjanci zabezpieczyli 50 litrów nielegalnego alkoholu. Kobieta, która nim handlowała została zatrzymana. To już trzecia osoba zatrzymana w ostatnich miesiącach za podobny proceder na terenie powiatu międzyrzeckiego. Za tego typu przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności oraz kara grzywny.
-
Dbamy o bezpieczeństwo dzieci
Przewoził dzieci do szkoły niesprawnym autokarem. Dodatkowo zapomniał zabrać z domu dokumenty uprawniające go do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a kierowcę ukarali mandatem karnym.
-
Wandale zatrzymani
Wybił szybę w aptece, twierdził, że potrzebował leki. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. Kolejni wandale dokonali zniszczeń na skwierzyńskim deptaku-wartość poniesionych strat wynosiła około tysiąc zł. Za zniszczenie mienia grożą im kary do pięciu lat pozbawienia wolności.
-
Niebezpieczne wykopalisko
W centrum Trzciela podczas prac budowlanych znaleziono niewypały. Policjanci ewakuowali mieszkańców pobliskiego bloku i domu jednorodzinnego.
-
Niewypały wciąż niebezpieczne
Podczas spaceru w lesie zauważył przedmioty przypominające pociski. Mężczyzna prawidłowo zareagował -poinformował odpowiednie służby. Policjant zabezpieczył niewybuchy do czasy przybycia oddziału saperskiego.
-
Policjanci pomogli mężczyźnie
Policjanci pomogli mężczyźnie, który najpierw miał problemy z oddychaniem, a później stracił przytomność. Zdaniem lekarzy mężczyzna przeżył dzięki szybkiej reakcji policjantów i przeprowadzonej przez nich reanimacji.
-
Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu badają przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w rejonie dworca PKS.
-
Odzyskane auto dzięki współpracy z samorządami
Kierowca trafił kumulację: odpowie za kradzież samochodu poprzez włamanie, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądu.
-
Komendant dopadł rabusiów
Komendant Międzyrzeckiej jednostki ma nosa do tropienia przestępców. Udowodnił to kolejny raz w ostatni czwartek, osobiście zatrzymując do kontroli samochód przewożący metalowe elementy. Jak się okazało, pręty zbrojeniowe, które pracownicy zabrali z budowy drogi S-3, po kryjomu były wywożone do skupu złomu.
-
Tak się nie robi
Komendant Komisariatu w Skwierzynie i jego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku nietrzeźwą kobietę, która ukradła ze sklepu artykuły o wartości ponad 400 złotych. Mieszkanka Skwierzyny odpowie również za znieważenie komendanta.
-
Policjanci odzyskali telefony
Policjanci z Komisariatu w Skwierzynie w środę przyjęli zawiadomienie o kradzieży dwóch telefonów komórkowych. Jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców i odzyskali mienie.
-
"Trzeźwy poranek" w Międzyrzeczu
Podczas kilkugodzinnych działań „Trzeźwy Poranek” policjanci z Międzyrzecza wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał 1,12 promila alkoholu w organizmie i kierował busem drogą wojewódzką. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze
Międzyrzeccy policjanci prowadzą kolejną edycję kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Najmłodszym prawidłowo przewożonym w pojazdach policjanci wręczają maskotkę Pancernika Gustawa.
-
Ćwiczyli z ratownikami
Dwóch wędkarzy wypadło z łodzi do wody, zostali wyłowieni i opatrzeni - policjanci, ratownicy WOPR-u i strażacy wspólnie ćwiczyli na jeziorze Szarcz w Pszczewie.
-
Pomogli zagubionej kobiecie
Policjanci pomogli 74-letniej kobiecie z zanikami pamięci, która błąkała się w rejonie Głębokiego, pewna, że jest w pobliżu apteki w Legnicy. Kobieta bezpiecznie trafiła pod opiekę męża.
-
Nietrzeźwi zagrażają na drogach
Pijany kierowca na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejny z niemal dwoma promilami kierował krajową trójką zasypiając za kierownicą. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.