Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Miś trafił na Policję
Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zainstalowania podsłuchu w maskotce, którą jedno z dzieci przyniosło do żłobka. Urządzenie zamontował prawdopodobnie jeden z rodziców, który starał się w ten sposób sprawdzać czy dziecko znajduje się pod właściwą opieką.
-
Zatrzymani sprawcy rozboju
Przed oblicze Sądu trafił w ostatnich dniach drugi z zatrzymanych przez zielonogórskich policjantów mężczyzn, który wspólnie z kolegą napadł na ekspedientkę w sklepie spożywczym w Zielonej Górz
-
Działania "Rower" w Zielonej Górze
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Rower” ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości w ruchu drogowym w odniesieniu do kierujących jednośladami.
-
Senior nie dał się oszukać
Kobieta podająca się za pracownika opieki próbowała sprzedać blisko 80-letniemu kargowianinowi kołdrę o rzekomej wartości 3 tys. zł., na którą jest znaczne dofinansowanie ośrodka pomocy. Senior nie dał się namówić na jej zakup stwierdzając, że może to być próba oszustwa i o fakcie tym powiadomił policję.
-
Winobranie już niebawem
Za kilka dni rozpoczną się Dni Zielonej Góry zwane Winobraniem. Potrwają od 6 do 14 września 2014 r. W związku z licznymi zaplanowanymi w tych dniach imprezami plenerowymi zamknięte będą dla ruchu niektóre ulice i place. Poniżej ich wykaz.
-
Pierwsza lekcja bezpieczeństwa
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 przechodzili przez przejścia dla pieszych pod bacznym okiem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy. Wyjątkowa lekcja zorganizowana została w pobliżu szkoły, na jednym z największych skrzyżowań w naszym mieście.
-
Policjanci poszukiwali grzybiarzy
Zielonogórscy policjanci z Zespołu Poszukiwań prowadzą działania poszukiwawcze osób zaginionych oraz poszukiwanych przez sądy i prokuratury. W ostatnich dniach jednak mundurowi prowadzili kilka poszukiwań osób w podeszłym wieku, które wyszły na grzyby i zaginęły w lesie.
-
Uważajmy na rowerzystów
W czwratek i piątek na drogach zielonogórskiego powiatu doszło do czterech zdarzeń z udziałem rowerzystów. Wypadek na ul.Wroclawskiej niestety zakończył się tragicznie – rowerzysta zmarł. Apelujemy – kierowco szanuj rowerzystę, rowerzysto – kieruj się rozsądkiem i pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
-
Jesteś poszukiwany? Nie ukryjesz się przed Policją
Zielonogórscy policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób w ostatnim okresie zakończyli kilka spraw. Zatrzymane zostały osoby poszukiwane od kilku lat i ukrywające się za granicą. Dzięki międzynarodowej współpracy Policji poszukiwani listami gończymi odnajdywani są na całym świecie.
-
Czujny sąsiad najlepszą ochroną
We wtorek /26 sierpnia/ Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące sprawcę kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w nocy z 23 na 24 sierpnia. Włamywacza ujął sąsiad, który widział mężczyznę przeskakującego przez płot. Zatrzymany 22-latek zaledwie 7 sierpnia wyszedł z zakładu karnego gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.
-
Ukradzione pieniądze wydawała na hazard
Policjanci z Komisariatu II Policji po raz kolejny skutecznie wykryli sprawy kradzieży i włamań na swoim terenie. W miniony weekend zatrzymana została kobieta, która dokonała 9 kradzieży i kradzieży z włamaniem. Pieniądze zdobyte w przestępczy sposób przegrywała w automatach do gier.
-
„Koledzy” od włamań zatrzymani
Policjanci z Komisariatu II Policji dzięki swojej operacyjnej pracy ustalili sprawców włamań do sklepu odzieżowego na początku sierpnia br. Dwóch włamań w dwie kolejne noce dokonało niezależnie od siebie dwóch kolegów. Obaj przyznali się do winy i w uzgodnieniu z prokuratorem zgodzili na wyroki więzienia w zawieszeniu.
-
Wakacje z zielonogórską Policją
Pozostał tylko tydzień do powrotu do szkół. Wakacje nie były jednak dla zielonogórskich policjantów porą wypoczynku – pracowali równie ciężko jak przez cały rok szkolny dbając o edukację dzieci i młodzieży w dziedzinie bezpieczeństwa. Policjanci odwiedzali wypoczywających na koloniach, obozach i półkoloniach. Kontrolowali również kąpieliska i uczestniczyli w wielu plenerowych imprezach wakacyjnych.
-
Kolejni zatrzymani z narkotykami
Zielonogórscy policjanci niemal codziennie zatrzymują kierujących pod wpływem środków odurzających oraz osoby posiadające przy sobie narkotyki. W ubiegły weekend zatrzymano dwóch mężczyzn w samochodzie BMW, którzy posiadali środki odurzające – kierujący był również pod wpływem marihuany i amfetaminy.
-
Patrole na wodzie
Zielonogórscy policjanci przez całe wakacje dbają o bezpieczeństwo również na wodach. Na odcinku Odry w okolicy Cigacic oraz na rzece Obra w każdy weekend pojawiają się patrole policjanta z ratownikiem WOPR.
-
Kolejny pirat stracił prawo jazdy
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Również wczoraj na K-27 kierujący ciężarowym Mercedesem wyprzedzał tak niebezpiecznie, że policjanci zadecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy.
-
Poszukujemy świadków zdarzenia
Poszukujemy świadków tragicznego zdarzenia - wczoraj około godziny 22.30 na odcinku drogi pomiędzy Cigacicami a Nowym Światem dwa samochody osobowe przejechały po leżącym na jezdni ciele kobiety. Tożsamość ofiary nie jest znana. Prosimy wszystkie osoby, które pomiędzy 22.00 a 22.40 znajdowały się w okolicy miejsca wypadku i mają jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, o kontakt z Policją.
-
Chciał sam „wymierzyć” sprawiedliwość
Zielonogórscy policjanci w ubiegły piątek (18.08) zatrzymali w Czerwieńsku krewkiego 26-latka, który ciężko pobił innego mężczyznę. Obaj mężczyźni byli pijani, pobity miał uszkodzić samochód znajomej zatrzymanego pod lokalem gastronomicznym i 26-latek „wymierzał sprawiedliwość”. Teraz odpowie za uszkodzenie ciała, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
-
Motocyklisto – jedź rozsądnie
Dwa wypadki drogowe w czasie minionego weekendu spowodowali motocykliści. Brawura i zbyt szybka połączona z dekoncentracją jazda zakończyły się w szpitalu. Dodatkowo w jednym z wypadków ucierpiał kierujący motorowerem młody człowiek.
-
Uratowali życie w ostatniej chwili
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie w uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Niedoszły samobójca został odnaleziony w altanie na ogrodach działkowych, miał już na szyi założoną pętlę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do nieszczęścia, mężczyzna trafił do szpitala.