Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kierował mając 4 promile
Policjanci II Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali wczoraj na ul. Lisiej w Zielonej Górze nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 4 promile.
-
Trudne warunki drogowe. Prosimy o ostrożność
Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Nocne opady śniegu znacznie utrudniły dzisiaj jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, a ich efektem były zdarzenia drogowe, w tym także wypadek.
-
Świadomy kierujący, bezpieczny pieszy
Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania mające na celu ograniczenie potrąceń pieszych na terenie Zielonej Góry i okolic. Przypominają zarówno kierującym jak i pieszym o zasadach bezpieczeństwa rozdając specjalne broszury.
-
Zatrzymani za pobicie
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali czterech młodych, mężczyzn podejrzanych o pobicie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Decyzją Prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.
-
Wandal zatrzymany
Zielonogórscy policjanci w niedzielę wieczorem zatrzymali pijanego 28-latka, który na ul.Sucharskiego zniszczył lusterka trzech zaparkowanych samochodów. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Zobowiązał się do naprawienia szkód.
-
Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Zielonogórscy policjanci w miniony weekend na drogach powiatu zatrzymali 6 pijanych kierujących i 5 pod wpływem narkotyków. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali również pijanego kierowcę busa, który przyjechał po alkohol na stację benzynową.
-
Podsumowanie działań „Niechronieni"
Zielonogórscy policjanci z ruchu drogowego podsumowali dwudniowe działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwiększona liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem pieszych i zwracała uwagę na zachowanie kierujących w rejonach przejść.
-
Kolejny diler w rękach Policji
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali kolejnego dilera narkotyków. Tym razem, w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli ponad 60 gram narkotyków. Sąd Rejonowy wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.
-
Diler zaskoczony zatrzymaniem
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dilera, w mieszkaniu którego znaleźli narkotyki. Zatrzymanie jest efektem prowadzonych od kilku tygodni działań operacyjnych.
-
Wandal zniszczył przystanek
Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który zniszczył wiatę przystankową. Wandal usłyszał już zarzuty. Jest znany Policji i był już wcześniej notowany.
-
Kradli w szatni
Dzielnicowi z Trzebiechowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy podczas koncertu w Ośrodku Kultury w Bojadłach ukradli telefon komórkowy i kluczyki od samochodu z kurtek pozostawionych w szatni. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i zwrócone właścicielom.
-
Działania „TRUCK”
Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzą dzisiaj akcję „TRUCK”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. W ramach tych działań policjanci będą kontrolować samochody ciężarowe, autobusy i busy.
-
„NIE-trzeźwy weekend” na zielonogórskich drogach
Zielonogórscy policjanci podczas każdego weekendu kontrolują trzeźwość kierujących na drogach zielonogórskiego powiatu. W ostatni weekend zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących samochodami, pięciu pod wpływem narkotyków i kierującego z sądowym zakazem.
-
Okazja czyni złodzieja
Policjanci z komisariatu I zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel przypadkowej kobiecie w jednym z salonów gier w centrum Zielonej Góry. Policjantom wyjaśnił, że po prostu wykorzystał nadarzającą się okazję.
-
Drogowi piraci pod Cigacicami
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z najczęściej patrolowanych miejsc jest trasa S-3. W tym tygodniu zatrzymani zostali trzej obywatele Bułgarii, którzy wykonywali bardzo niebezpieczne manewry na drodze do Cigacic.
-
Nie zatrzymał się przed przejściem
500 zł mandatu i 10 punktów karnych otrzymał kierujący, który nie zatrzymał się przed przejściem aby przepuścić pieszych. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.
-
Uwaga na tafle lodu spadające z aut
Obowiązkiem kierowcy jest właściwe przygotowanie samochodu do jazdy. Głównie w sezonie zimowym oblodzone naczepy samochodów ciężarowych mogą stanowić zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Widoczne jest to na filmie zarejestrowanym przez jednego z kierowców na trasie S3.
-
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Zielonogórscy policjanci na drogach powiatu prowadzą dziś działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych.
-
Zarzuty za pobicie taksówkarza
Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, sprawców chuligańskiego pobicia taksówkarza. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.
-
„Trzeźwy Poranek” w Raculi
W piatek /2 stycznia/ rano zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „TRZEŹWY PORANEK” na ulicy Głogowskiej w Raculi. Nie został zatrzymany żaden nietrzeźwy. Kontrolowani kierowcy otrzymywali również od policjantów naklejki na szyby „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.