Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Strzelał do nastolatków z wiatrówki, bo przeszkadzała mu rozmowa
Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelił z wiatrówki i zranił nastolatka na jednym z osiedli. Podejrzany usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sąd zastosował wobec 25-latka dozór policyjny.
KMP Zielona Góra -
Uwaga kierowcy – trwa remont na trasie S3
W związku z pracami drogowymi na drodze S3 na węźle w Sulechowie utrudniony jest ruch pojazdów w kierunku Świebodzina. Prosimy kierowców o wybieranie alternatywnych dróg przejazdu na tym odcinku trasy.
KMP Zielona Góra -
W Zielonej Górze zmiana operatora numeru 997
W czwartek o godzinie 11.00 numer alarmowy 997 odbierany przez Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został przełączony do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Dyżurny zielonogórskiej komendy będzie otrzymywał dotyczące Policji powiadomienia w specjalnym programie komputerowym.
KMP Zielona Góra -
Poszukiwany mężczyzna odwieziony do szpitala z 7 promilami
Zielonogórscy policjanci wezwani wczoraj na ulicę Owocową zastali leżącego nieprzytomnego mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu. Z mężczyzną nie było kontaktu, policjanci więc wezwali pogotowie ratunkowe, które odwiozło go do szpitala. Po wstępnym badaniu okazało się, że mężczyzna miał aż 7 promili alkoholu w organizmie. Okazało się również, że był on poszukiwany przez prokuraturę i sąd.
KMP Zielona Góra -
Policyjne patrole rowerowe - Kręcimy dla Waszego bezpieczeństwa
Jak każdej wiosny w centrum miasta i jego rejonach pojawili się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy.
KMP Zielona Góra -
Ucieczka kradzionym kamperem przerwana przez policjantów. Kierowca pod działaniem amfetaminy
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jadąc skradzionym kamperem spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli, a próbując uciec przez policjantami taranował jadące samochody. Mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie wykazało, że kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci wystąpili już z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.
KMP Zielona Góra -
Uważajmy na oszustów metodą na „wnuczka"
O oszustwach metodą „na wnuczka” czy „policjanta” zostało już powiedziane i napisane bardzo wiele. I chociaż policjanci w całym kraju prowadzą kampanie edukacyjne i informacyjne o tym jak ustrzec się oszustów działających tą metodą, w dalszym ciągu są osoby, które ulegają manipulacji przestępców i oddają im swoje pieniądze. Przestępcy znowu uderzyli w osoby starsze i posługując się manipulacją doprowadzili do tego, że oddały swoje oszczędności. Pamiętajmy, że policjanci nie żądają od nas wpłaty pieniędzy, nie informują przez telefon o prowadzonych przez siebie działaniach, ani też nie angażują osób postronnych w policyjne akcje.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczna prędkość może zabić- Wstrząsające nagranie potracenia rowerzystki
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące obywatela Rosji, który w wyniku szaleńczej jazdy potrącił prawidłowo jadąca rowerzystkę. Kierujący był najprawdopodobniej nietrzeźwy – odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Do zdarzenia doszło na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry.
KMP Zielona Góra -
Wandal zdemaskowany przez Policję
Zielonogórscy policjanci zdemaskowali „grafficiarza”, który był autorem napisów na budynku w centrum miasta. Mężczyzna chwalił się kolegom, że pogromił „Pogromców Bazgrołów”* – grupę ludzi, którzy walczą z wandalami umieszczającymi napisy na murach zielonogórskich budynków. Grafficiarzowi przedstawiono już zarzuty, a wkrótce usłyszy kolejne. *Pogromcy Bazgrołów to nieformalna koalicja ludzi dobrej woli: sąsiadów, artystów, Prezydenta Miasta, Radnych, a także urzędników i pracowników instytucji miejskich.
KMP Zielona Góra -
Tragedia była o włos. Uważajmy na pieszych!
W miniony piątek (13 kwietnia) na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze kierujący skodą nie zahamował przed przejściem dla pieszych mimo, że widział samochód zatrzymujący się na pasie obok. Doszło do potracenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Na szczęście pokrzywdzona doznała tylko ogólnych potłuczeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy i skierują wobec niego wniosek ukaranie do sądu.
KMP Zielona Góra -
Emerytowany policjant z Houston odwiedził zielonogórskich kolegów
Policjanci z Zielonej Góry spotkali się z emerytowanym amerykańskim policjantem, który odwiedził zielonogórską jednostkę przed kilkoma dniami. Edward Stoneham, który kiedyś dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Houston, obecnie pracuje w bazie wojsk amerykańskich stacjonujących w Żaganiu. Spotkanie było świetną okazją do rozmowy i wymiany doświadczeń stróżów prawa w Polsce i USA.
KMP Zielona Góra -
Policyjny pilotaż w trosce o zdrowie dziecka
Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy mieszkańcowi Krosna Odrzańskiego, który wiózł do szpitala chore dziecko. Policjanci pilotowali pojazd, a w tym czasie dyżurny zadzwonił do szpitala i poinformował o sytuacji. Dzięki doskonałej koordynacji działań i szybkiej reakcji mały pacjent szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce.
KMP Zielona Góra -
Nielegalny wyścig ulicami miasta przerwany przez policjantów
W środę (11 kwietnia) policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali na jednej z ulic dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali blisko 120 km/h. 20-latkowie przyznali mundurowym, że próbowali się ścigach. Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie wsiądą zatem za kierownicę. Obaj otrzymali też mandaty i punkty karne.
KMP Zielona Góra -
Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim
W środę (11 kwietnia) lubuscy policjanci gościli na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studenci oraz mieszkańcy miasta mieli okazję poznać wiele tajników policyjnej pracy i porozmawiać z policjantami z różnych wydziałów.
KMP Zielona Góra -
Napadł na sklep. Szybko został zatrzymany przez Policję
Zielonogórscy policjanci już dwie godziny po zdarzeniu ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w minioną środę (4 kwietnia) napadł na sklep na Osiedlu Morelowym w Zielonej Górze. Mężczyzna twierdzi, że był pijany i nic nie pamięta. W piątek (6 kwietnia) sąd zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Zaatakował ratowników medycznych i zniszczył sprzęt – został zatrzymany przez Policję
Wielkanocne świętowanie zakończył w policyjnym areszcie 36-letni mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego, który w niedzielę wieczorem zaatakował załogę karetki Pogotowia Ratunkowego oraz zniszczył sprzęt medyczny o wartości 15 tysięcy złotych. Mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do winy, dobrowolnie poddał karze oraz zobowiązał do naprawienia szkód.
KMP Zielona Góra -
Realizacja Policji i KAS – nielegalne automaty w fikcyjnym biurze podróży
Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowali lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Komisariatu w Sulechowie. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli osiem automatów. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji.
KMP Zielona Góra -
Kandydaci do Policji ćwiczyli na torze przeszkód
W środę (14 marca) każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbyły się w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze. Następna okazja 28 marca br.
KMP Zielona Góra -
Groził, że skoczy z balkonu. Antyterroryści i negocjatorzy zapobiegli tragedii
Profesjonalne działania policjantów doprowadziły do szczęśliwego finału nocnego zdarzenia na jednym z zielonogórskich osiedli. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził, że wyskoczy z balkonu. Do działań zaangażowani byli policyjni negocjatorzy i funkcjonariusze z grupy antyterrorystycznej.
KMP Zielona Góra -
Skuteczni w zwalczaniu przestępczości gospodarczej – internetowy oszust z zarzutami
Zielonogórscy policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w ubiegłą sobotę (10 marca) mężczyznę, który oszukiwał klientów jednego z portali aukcyjnych. 23-latek wysyłał podrobione dowody wpłat i otrzymywał zamówiony towar. Młody zielonogórzanin oszukał w ten sposób 16 osób i usiłował oszukać kolejnych 60 osób. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra
