Aktualności

Policjanci i strażnicy miejscy na rowerach patrolują miasto

Data publikacji 02.07.2019

W Sulechowie pojawił się specjalny patrol – policjant i strażnik miejski na rowerach. Poruszanie się jednośladami umożliwia mundurowym dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy, jak również pozwala na szybkie i sprawne dojechanie na miejsce interwencji. W okresie wakacyjnym takie wspólne patrole będzie można spotkać najczęściej w parkach i centrum miasta.

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze - młodszy inspektor Jarosław Tchorowski podpisał porozumienie z Burmistrzem Sulechowa panem Wojciechem Sołtysem o finansowaniu dodatkowych służb patrolowych na terenie Sulechowa. Dzięki temu porozumieniu do służby w mieście kierowanych jest więcej policjantów, którzy pełnią służbę także ze strażnikami miejskimi. Do głównych zadań podczas dodatkowych służb należy dbanie o bezpieczeństwo w centrum miasta, reakcja na zgłaszane przez mieszkańców problemy oraz interwencje w miejscach wskazanych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z tym, że piękna, słoneczna pogoda sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym, również policjanci przesiedli się na rowery i do służby w mieście wyruszył patrol rowerowy w składzie: policjant i strażnik miejski. Zadania policjanta i strażnika są takie same jak w innych patrolach – rowerowe mają jednak tę przewagę, że mogą się znacznie szybciej poruszać wąskimi ulicami w mieście oraz dojechać w miejsce, w które nie dojedzie radiowóz jak na przykład alejki parkowe czy skwery. Równie sprawnie i szybko taki patrol dociera w okolice kąpielisk zarówno tych strzeżonych jak i „dzikich”, gdzie szczególnie teraz przebywa dużo ludzi.

Pełniąc służbę na rowerach, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie dyżurnego podejmują różne interwencje lub też służą pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o ład i porządek w mieście.

 

Źrodło: podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony