Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pieszy i rowerzysta na masce samochodów. Niebezpieczne potrącenia zarejestrował monitoring
Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego – to stwierdzenie powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych w miejscu, w którym powinni oni czuć się bezpiecznie – na przejściu dla pieszych. Podobnie rowerzyści, którzy także jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni czuć się bezpiecznie wjeżdżając na przejazdy rowerowe.
KMP Zielona Góra -
Skuteczna praca kryminalnych – liczne kradzieże paliwa znajdą swój finał w sądzie
Zielonogórscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na stacjach paliw w całym powiecie. Straty na szkodę różnych stacji spowodowane przez niego to co najmniej 5 tysięcy złotych. Mężczyzna był także poszukiwany do innej sprawy przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Prawdziwy policjant działa także po służbie
Komisarz Bartosz Dzięgielowski, Naczelnik Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę – nawet po pracy. Aktywnie włączył się w działania poszukiwawcze mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Okazało się, że tak zwany policyjny nos go nie zawiódł i bardzo szybko odnalazł desperata.
KMP Zielona Góra -
Bezpieczny kierowca to trzeźwy kierowca – działania zielonogórskiej drogówki
Prowadzone już od kilku lat na zielonogórskich drogach działania „Trzeźwy kierowca” spotykają się z ogromną aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty – powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu, ale również to, że coraz mniej takich osób decyduje się wsiąść za kierownicę. Niestety w poniedziałkowy poranek (12 lipca) policjanci z zielonogórskiej drogówki, którzy prowadzili takie działania w Ochli i Jeleniowie, zatrzymali dwie osoby które po alkoholu kierowali pojazdami.
KMP Zielona Góra -
Pamiętaj o korytarzu życia! Pozwól służbom ratować ludzkie życie
Korytarz życia polega na przesunięciu pojazdów stojących w korku w kierunku najbliższych krawędzi jezdni, tworząc kolejny, dodatkowy pusty pas ruchu, którym mogą przejechać ratownicy. To bardzo ważne, żeby służby ratownicze mogły jak najszybciej znaleźć się na miejscu zdarzenia, bo w przypadku osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych cenna jest każda sekunda.
KMP Zielona Góra -
Czujność pracowników banku i determinacja policjantów uratowały oszczędności zielonogórzanki
Dzięki czujności pracowników jednego z banków w centrum miasta, pewna zielonogórzanka najprawdopodobniej uniknęła utraty dużej sumy pieniędzy. Po interwencji policjantów, kobieta zrezygnowała z przelania swoich oszczędności na zagraniczne konto nieznanej jej osoby.
KMP Zielona Góra -
Bądź ostrożny w drodze na wakacje!
Trwa sezon wakacyjnych wyjazdów, a co się z tym wiąże, czas zwiększonego ruchu na drogach. Wyjeżdżając w podróż pamiętajmy o tym, dostosujmy się do warunków i natężenia ruchu na drodze, słuchajmy komunikatów o utrudnieniach i przede wszystkim przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj! Twoje odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże Ci uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
KMP Zielona Góra -
Policjanci pomagali mieszkańcom w trakcie nawałnicy
Do zielonogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji za pomoc w czasie nawałnicy, która przeszła nad miastem. Dzięki zaangażowaniu mundurowych, dwie kobiety wydostały się z zalanej ulicy, a następnie jedna z nich mogła w porę zażyć niezbędne lekarstwo.
KMP Zielona Góra -
Uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodeowanemu – 39-latek aresztowany na trzy miesiące
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jadąc motorowerem doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym w Nowogrodzie Bobrzańskim, a następnie uciekł pozostawiając ciężko rannego pasażera. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym w sprawie, aresztował sprawcę wypadku na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Pirat drogowy zatrzymany po pościgu – nagranie z akcji
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania, jechał przez miasto z prędkością 106 kilometrów na godzinę, a uciekając przed policjantami popełnił także inne wykroczenia. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zapobiegli oszustwu. Mieszkańcy dziękują za uratowanie ich oszczędności
Młodszy inspektor Maciej Sipek, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze otrzymał bardzo miły list od mieszkańców miasta, którzy dziękują policjantom kryminalnym za szybkie i profesjonalne działanie. Dzięki ich pracy mieszkańcy uniknęli straty dużej kwoty pieniędzy i nie przekazali ich oszustom. Takie podziękowania są dla policjantów najlepszą motywacją do pracy.
KMP Zielona Góra -
Nad wodą tylko bezpiecznie – 5 sprawdzonych sposobów
Zielonogórscy policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą i w ten sposób włączają się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci będą kontrolować różne akweny nad którymi wypoczywają wczasowicze, także te niestrzeżone i przypomną o konieczności zachowania rozwagi przy korzystaniu z kąpielisk.
KMP Zielona Góra -
Ukradł laptopy warte prawie 140 tysięcy złotych – podejrzany zatrzymany dzięki współpracy policjantów
Zielonogórscy kryminalni ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzanego o kradzież z jednej z firm laptopów o łącznej wartości blisko 140 tysięcy złotych. 31-letni podejrzany został zatrzymany dzięki współpracy zielonogórskich funkcjonariuszy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Nowoczesne technologie w służbie na rzecz bezpieczeństwa na drogach
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego sprawdzali wczoraj przestrzeganie przepisów przez kierujących hulajnogami elektrycznymi, a także pieszych i rowerzystów. W działaniach wspierali ich operatorzy drona, który rejestrował popełniane wykroczenia. Podczas dwugodzinnych działań policjanci ujawnili kilka wykroczeń, które zostały nagrane także przez kamerę drona.
KMP Zielona Góra -
Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Ten miał w mieszkaniu ponad 460 gramów suszu konopi indyjskich i przygotowywał narkotyki do sprzedaży. Zatrzymany usłyszał zarzuty znacznej ilości narkotyków oraz usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Szczęśliwe zakończenie nocnych poszukiwań zaginionego mężczyzny
Zielonogórscy policjanci wspomagani przez kolegów z Nowej Soli, Świebodzina, Oddziałów Prewencji oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jarogniewic przez całą noc poszukiwali mężczyzny, który z powodu choroby stracił orientację w terenie i nie mógł samodzielnie wrócić do domu. Historia znalazła szczęśliwe zakończenie – około godziny 6.00 rano zaginiony odnalazł się w miejscowości oddalonej o 10 kilometrów.
KMP Zielona Góra -
Policjant w podróży poślubnej zatrzymał na autostradzie pod Szczecinem pijanego kierującego
Zielonogórscy policjanci wielokrotnie udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę – sierżant Szymon Witt jadąc wczoraj w podróż poślubną zatrzymał pijanego kierującego samochodem Volkswagen na autostradzie A6. Policjant uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie i poczekał na przyjazd policjantów z Komendy Miejskiej Policji ze Szczecina. Zatrzymanym okazał się 55-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu!
KMP Zielona Góra -
NOCNY POŚCIG ZA SKRADZIONYM BMW. DYNAMICZNE ZATRZYMANIE DZIĘKI POLICYJNEJ BLOKADZIE
Dzięki szybkiemu działaniu zielonogórskich policjantów i sprawnej koordynacji patroli, skradzione spod sklepu BMW zostało zatrzymane po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Pościg przez podzielonogórskieJ miejscowości prowadziło 5 załóg radiowozów. Zatrzymanie sprawcy nastąpiło po policyjnej blokadzie. Za kierownicą pijany 27-latek, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a prokurator oddał go pod dozór Policji.
KMP Zielona Góra -
Ukradł samochód i złośliwie rozbił go o garaż. Policjanci zatrzymali 38-latka
Dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego zielonogórscy kryminalni i wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który uderzył skradzionym wcześniej samochodem w ścianę garażu przy ulicy Francuskiej, a następnie uciekł. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw. 38-latek został aresztowany na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Miał trzy promile. Zatrzymał go policjant po służbie
Policjant z Sekcji w Zielonej Górze Wydziału Konwojowego sierżant sztabowy Krystian Kotlarz udowodnił tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wczoraj będąc poza służbą, jadąc z rodziną jedną z głównych ulic zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania kierujący zdążył jeszcze popełnić kolejne przestępstwo. Został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a także zostanie przesłuchany.
KMP Zielona Góra

