Aktualności

Poznajcie Orę - właśnie rozpoczyna służbę

Data publikacji 20.05.2022

Nowym członkiem Zespołu Przewodników Psów Służbowych jest Ora, dwuletni owczarek niemiecki wilczasty. Ora ukończyła kurs w Sułkowicach i ze swoim przewodnikiem sierżantem sztabowym Łukaszem Berbeką pełni służbę w zielonogórskiej komendzie.

Wielokrotnie piszemy o tym jak ważnymi partnerami w policyjnych działaniach są psy służbowe. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze ma w swojej strukturze 7-mio osobowy Zespół Przewodników Psów Służbowych, w którym służy obecnie 10 psów. 6 z nich to psy patrolowo-tropiące, 2 wyszkolone są do wyszukiwania materiałów pirotechnicznych i 2 do wyszukiwania narkotyków.

Ora – dwuletni owczarek niemiecki wilczasty jest najnowszym członkiem tego zespołu. Sierżant sztabowy Łukasz Berbeka wylosował Orę na początku szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jej „służbowe” imię to Pajda, ale jak to często bywa przewodnik znajduje dla swojego psa nowe, bardziej pasujące imię. Ora ukończyła kurs z bardzo dobrymi wynikami i pełni teraz służbę w zielonogórskiej komendzie. Ale psy z zespołu naszej komendy jeżdżą również wykonywać swoje zadania w innych powiatach południowej części województwa. 

Przewodnik Ory sierżant sztabowy Łukasz Berbeka jest policjantem od 10 lat. Wcześniej w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, od 2021 roku jest przewodnikiem psa służbowego. Łukasz Berbeka lubi psy, zawsze miał psa w swoim domu. Ora również mieszka ze swoim przewodnikiem i lubi się z psem, którego policjant ma od kilku lat w swojej rodzinie. Ora lubi się uczyć nowych rzeczy, w lot pojmuje polecenia i z radością wykonuje zadania. Życzymy jej i przewodnikowi wielu wspólnych lat służby z sukcesami w działaniach.

 

podinspektor Małgorzata Barska 

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze 

  • Przewodnik ze swoim psem
  • Pies policyjny
  • Przewodnik ze swoim psem
Powrót na górę strony