Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Obywatelska czujność plus skuteczna praca policjantów. Efekt – podejrzani o kradzież katalizatorów aresztowani
Dzięki czujności mężczyzny – mieszkańca jednego z zielonogórskich osiedli – policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy wycinali katalizatory z różnych pojazdów na terenie miasta. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze obaj mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Kosztowne skutki wandalizmu - nastolatkowie odpowiedzą przed sądem
Komisariat I Policji prowadzi czynności w sprawie, która w ostatnich dniach zbulwersowała mieszkańców Zielonej Góry i odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych oraz na portalach informacyjnych. Za zniszczenie siatki rekreacyjnej w Dolinie Gęśnika stała dwójka nastolatków. Zgromadzony przez policjantów materiał trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Poznajcie Orę - właśnie rozpoczyna służbę
Nowym członkiem Zespołu Przewodników Psów Służbowych jest Ora, dwuletni owczarek niemiecki wilczasty. Ora ukończyła kurs w Sułkowicach i ze swoim przewodnikiem sierżantem sztabowym Łukaszem Berbeką pełni służbę w zielonogórskiej komendzie.
KMP Zielona Góra -
Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany. Po jego motorower przyjechał kolega z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w czwartek (19 maja) podczas służby pełnionej w Zielonej Górze zatrzymali motorowerzystę, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Po odbiór motoroweru swoim samochodem przyjechał znajomy zatrzymanego – z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pierwszy z zatrzymanych trafił do aresztu, drugi odpowie za złamanie sadowego zakazu.
KMP Zielona Góra -
Pośpiech to zły doradca. Policjanci proszą o rozwagę oraz ostrożność na drogach!
Zielonogórscy policjanci odnotowali pierwszy wypadek śmiertelny w tym roku, w naszym powiecie dlatego przypominamy wszystkim kierującym o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów co nierozerwalnie wiąże się ze zwiększonym ruchem na drogach, dlatego już teraz prosimy o czujność i ostrożność. Zwróćmy uwagę na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie temperatury i chwilami oślepiające słońce. Dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drogach, a za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci.
KMP Zielona Góra -
Parki, skwery, tereny rekreacyjne – bezpieczeństwa strzegą tam patrole rowerowe
Na zielonogórskich ulicach, na skwerach i w parkach pojawili się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy. Pozwala to na szybkie i sprawne dojechanie na miejsce interwencji, a także patrolowanie terenów zielonych.
KMP Zielona Góra -
GROZIŁ BRONIĄ BYŁEJ PARTNERCE. W SAMOCHODZIE MIAŁ MATERIAŁY WYBUCHOWE I MACZETĘ. ZOSTAŁ JUŻ ARESZTOWANY
Kryminalni z Zielonej Góry i Sulechowa zatrzymali mężczyznę, który miał w swoim samochodzie broń palną i materiały wybuchowe. Kilka godzin wcześniej groził bronią swojej znajomej. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórski policjant Sportowym Działaczem Roku
Aspirant sztabowy Maciej Chalecki, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji zielonogórskiej komendy z rąk Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego otrzymał wyróżnienie „Sportowy Działacz Roku” za swoją społeczną pracę w Zielonogórskim Klubie Speedrowerowym.
KMP Zielona Góra -
Dwóch mężczyzn kradło trakcje kolejowe. Kryminalni zatrzymali ich na gorącym uczynku
Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli linię napowietrzną trakcji kolejowej. Spowodowane straty zostały wycenione na co najmniej 3200 złotych. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Kradzież katalizatora w oku policyjnej kamery – podejrzani zatrzymani na gorącym uczynku
Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z osobowego audi. Jednego z mężczyzn policjanci zauważyli pod samochodem, a drugi ukrył się przed nimi leżąc w pobliskich zaroślach. Chwilę zatrzymania uwieczniła policyjna kamera nasobna.
KMP Zielona Góra -
40-latek uciekał ze skradzionymi ubraniami – zatrzymał go policjant po służbie
Zielonogórski policjant sierżant sztabowy Paweł Siewierski, pracujący na co dzień w jako policjant służby patrolowej udowodnił, że nie tylko sprawdza się w trakcie wykonywania zadań służbowych, ale jest skuteczny także po służbie. Będąc w czasie wolnym zatrzymał złodzieja i tym samym udowodnił, że policjantem jest bez względu na porę.
KMP Zielona Góra -
Chciał wyrwać torebkę kobiecie i uderzył ją w twarz. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta napadł na kobietę i chciał wyrwać jej torebkę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 35-latek był wcześniej wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa, został już aresztowany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Dostosuj prędkość i jedź bezpiecznie. Groźny wypadek młodego kierowcy BMW
Nadmierna prędkość na drodze jest przyczyną 25 procent wypadków drogowych, a co piąta śmiertelna ofiara pochodzi z wypadku spowodowanego niedostosowaniem prędkości. Dlatego o wielkim szczęściu może mówić 18-latek, który wczoraj (4 maja) na drodze do Ochli wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
KMP Zielona Góra -
Pijany kierowca przebił barierki i spadł z mostu do rzeki
O wielkim szczęściu może mówić 21-letni kierujący, który jadąc najprawdopodobniej z nadmierną prędkością nie opanował pojazdu, przebił barierki ochronne i wraz z samochodem runął kilka metrów w dół do rzeki, lądując na dachu. Młody mężczyzna samodzielnie wydostał się z pojazdu. Policjanci po badaniu stwierdzili, że był pod wpływem alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Ukradł kosmetyki na kwotę 23 tysięcy złotych - zatrzymał go policjant po służbie
Komisarz Bartosz Dzięgielowski, Naczelnik Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej kolejny już raz udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Podczas spaceru po pracy zauważył i zatrzymał sprawcę licznych kradzieży sklepowych. Naczelnik swoim zachowaniem, czujnością i zaangażowaniem nie tylko w służbie, już wcześniej wielokrotnie dawał doskonały przykład zarówno podwładnym jak i innym policjantom.
KMP Zielona Góra -
Kradł ubrania - spowodował straty na ponad 32 tysiące złotych
Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który pracując w firmie sprzedającej odzież, przez kilka miesięcy kradł ubrania i wynosił je do swojego mieszkania. Mężczyzna usłyszał 22 zarzuty kradzieży na kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Odzyskane ubrania policjanci zwrócili okradzionej firmie.
KMP Zielona Góra -
Policyjna eskorta w trosce o życie dziecka
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego nie raz udowodnili, że udzielanie pomocy osobom potrzebującym to ich najważniejsze zadanie. W miniony piątek (8 kwietnia), patrol drogówki pilotował samochód osobowy wiozący do szpitala kilkumiesięczne dziecko, które nie mogło oddychać. Powiadomieni przez dyżurnego jednostki lekarze czekali na małego pacjenta przed wejściem do szpitala i przywrócili dziecku prawidłowy oddech.
KMP Zielona Góra -
Młodzi stażem w służbie – wielcy duchem i profesjonalni w działaniu
Młodzi, zielonogórscy policjanci mimo krótkiego stażu służby w patrolu niejednokrotnie muszą uczestniczyć w interwencjach, które wymagają od nich zachowania zimnej krwi i profesjonalizmu. Jak choćby interwencja z ubiegłego tygodnia kiedy udzielali pomocy przedmedycznej niepełnosprawnej kobiecie, która zraniła się i spadła z inwalidzkiego wózka.
KMP Zielona Góra -
Klasy mundurowe z Liceum w Czerwieńsku z wizytą w zielonogórskiej komendzie
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od kilkunastu lat współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku, gdzie prowadzone są zajęcia w klasach o profilu policyjno-prawnym. Wczoraj (7 kwietnia), po długiej przerwie spowodowanej covidowymi ograniczeniami, uczniowie klas mundurowych odwiedzili zielonogórską komendę.
KMP Zielona Góra -
Kolejne zatrzymanie za kradzieże katalizatorów
Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli chciał ukraść katalizator. Kilka godzin później kryminalni ustalili i zatrzymali jego wspólnika. Obaj usłyszeli zarzuty. Śledczy udowodnili im także popełnienie innych przestępstw.
KMP Zielona Góra

