Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny z zielonogórskimi policjantami

Data publikacji 21.03.2023

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przywitali wiosnę wraz z przedszkolakami z Przylepu. Ten dzień był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych. Przedszkolakom towarzyszył Tygrysek LUPO – maskotka lubuskiej Policji, który często wraz z mundurowymi bierze udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi.

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Dlatego też zielonogórscy policjanci w myśl znanego przysłowia połączyli przyjemne z pożytecznym i z okazji rozpoczynającej się wiosny zorganizowali zajęcia dla dzieci z przedszkola w Przylepie, gdzie podczas zabawy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas spotkania, policjantka ruchu drogowego i maskotka lubuskiej Policji Tygrysek Lupo omówili z dziećmi zasady prawidłowego zachowania na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki wspólnie z opiekunami, policjantami ruchu drogowego i tygryskiem po części teoretycznej miały możliwość poćwiczyć w praktyce prawidłowe zachowania na drodze. Wszyscy wspólnie udali się na przejście dla pieszych, które codziennie dzieci pokonują w drodze do przedszkola. Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych i jak zachować się idąc chodnikiem w grupie. Takie zajęcia praktyczne z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Ale spotkania z policjantami to nie tylko nauka prawidłowych zachowań na drogach. Tak samo ważne jest przypominanie o bezpieczeństwie w domu, na placu zabaw czy w drodze do przedszkola, a później szkoły. Mundurowi przypominali najmłodszym także o jeszcze jednym ważnym zagadnieniu - o zachowaniu ostrożności w sytuacji, gdy spotkają osobę nieznajomą. Na zakończenie spotkania mili goście opowiedzieli przedszkolakom dlaczego warto nosić odblaski, a także dlaczego dzieci takie jak one muszą podróżować w fotelikach.

Czas spędzony z policjantami i policyjną maskotką upłynął bardzo szybko, ale przedszkolaki wraz z opiekunami już zaprosiły policjantów na kolejne spotkania.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjantka i policyjna maskotka przy radiowozie
  • Policyjna maskotka rozmawia z przedszkolakami
  • Policjant prowadzi dzieci
  • Policjant pokazuje dzieciom radiowóz
  • Policjantka pomaga dzieciom przejść przez jezdnię
Powrót na górę strony