Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kobieta straciła 40 tysięcy złotych. Oszust podszył się pod „policjanta”
Kolejny raz w Zielonej Górze pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Kilku seniorów nie dało się oszukać i powiadomili Policję o podejrzanych telefonach. Niestety 80-letnia zielonogórzanka po rozmowach z oszustami wyrzuciła przez okno 40 tysięcy złotych zapakowanych w reklamówkę. Nigdy nie przekazujcie państwo pieniędzy obcym osobom.
KMP Zielona Góra -
38-latek z zarzutami – w jego zatrzymaniu pomógł miejski monitoring
Dzięki szybkiej reakcji pracowników miejskiego monitoringu, zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który pod okiem kamer zniszczył stojący na deptaku baner, a następnie uszkodził słupek blokujący wjazd na deptak. Mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Autobus sprawdzony – wycieczka bezpiecznie odjechała
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przez cały rok kontrolują autokary wiozące dzieci i młodzież na szkolne wycieczki czy „zielone szkoły”. W piątkowy poranek (25 listopada) kolejny autobus został sprawdzony przez policjantów przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7. Kontrola przebiegła bez zastrzeżeń i dzieci spokojnie odjechały na wycieczkę.
KMP Zielona Góra -
NIE POWIELAJMY NIESPRAWDZONYCH INFORMACJI
W zielonogórskich mediach oraz w mediach społecznościowych pojawiają się od wczoraj informacje o białym busie, który miał się pojawić pod jedną ze szkół, a mężczyzna/mężczyźni z tego busa mieli zaczepiać dzieci. Dotychczas nie możemy potwierdzić, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.
KMP Zielona Góra -
Kolejne punkty karne i wysoki mandat za wykroczenie drogowe w recydywie
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który zlekceważył przepisy drogowe i znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu okazało się, że to nie był pierwszy raz i w myśl obowiązujących od 17 września przepisów, kierujący musiał zapłacić mandat w podwójnej wysokości. Droga, na której swoje działania prowadzili policjanci została wskazana przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym kierujący notorycznie przekraczają prędkość.
KMP Zielona Góra -
Oszuści nie odpuszczają – nie dajmy się naciągnąć!
Zielonogórscy policjanci każdego dnia otrzymują zawiadomienia o oszustwach i kradzieżach w Internecie. Na szczęście jest też wiele osób, które nie dały się oszukać. Jedna z zielonogórzanek przesłała policjantom fałszywe wezwanie do zapłaty, które otrzymała chwilę wcześniej. Po raz kolejny ostrzegamy – bądźcie ostrożni i nie dajcie się oszukać!
KMP Zielona Góra -
Osobówka wjechała w pieszych – publikujemy nagranie ku przestrodze
W Zielonej Górze doszło do potrącenia dwóch osób pieszych przez kierującą fiatem. Policjanci publikują nagranie wypadku ku przestrodze i po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach. Kierujący pojazdami muszą pamiętać o rozwadze w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Rowerzyści, osoby jeżdżące na hulajnogach oraz piesi muszą natomiast zawsze upewnić się, że przechodząc lub przejeżdżając na drugą stronę drogi, będą bezpieczni i nic im nie zagraża.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zaangażowani w akcję „800 drzew na 800-lecie”
Zielonogórscy policjanci są częścią naszego miasta i zawsze chętnie uczestniczą w działaniach społecznych czy akcjach charytatywnych. Dlatego z wielką radością wzięli udział w wielkiej akcji „800 drzew na 800-lecie” i w sobotę (5 listopada) posadzili trzy lipy na ulicy Zjednoczenia.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowy – policjant do zadań specjalnych. Podziękowania za wzorową służbę
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze młodszego inspektowa Macieja Sipka wpłynęły szczególne podziękowania – dla dzielnicowej sierżant sztabowej Natalii Zwolińskiej z Komisariatu I Policji, która zaopiekowała się rodziną w trudnej życiowej sytuacji. To pokazuje jej determinację, zaangażowanie i profesjonalizm.
KMP Zielona Góra -
Zwracajmy uwagę na zmienne warunki drogowe – mgły, opady deszczu, oślepiające słońce
Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie jesienno-zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Zachowajmy szczególną uwagę na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach.
KMP Zielona Góra -
55 punktów w kilka sekund – Policjanci grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego
Zielonogórscy policjanci grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który kierując audi popełnił tak wiele niebezpiecznych wykroczeń drogowych, że nałożyli na niego aż 55 punktów karnych. Jak się okazało 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie nieodpowiedzialnego kierującego.
KMP Zielona Góra -
Zero tolerancji dla agresji wobec policjantów – zarzuty i areszty dla mężczyzn, którzy potrącili interweniujących funkcjonariuszy
W miniony piątek (21 października) w Zielonej Górze podczas interwencji Policji doszło do bulwersującego zdarzenia. Kierujący, który wcześniej nie zatrzymał się na wezwanie patrolu, próbując uniknąć kontroli oraz zatrzymania potrącił interweniujących policjantów ruchu drogowego i uciekł nie udzielając im pomocy. Zarówno on jak i pasażer pojazdu usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani przez sąd na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Kierował autem mając półtora promila - zatrzymał go zastępca komendanta po służbie
O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. Tym razem zrobił to zastępca komendanta miejskiego nadkomisarz Marcin Gurgurewicz, który wracając w sobotę (22 października) w nocy ze służby zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Swoim zachowaniem dał dobry przykład wszystkim policjantom.
KMP Zielona Góra -
Starszy mężczyzna zgubił się na grzybobraniu - Wzruszające podziękowania dla policjantów za pomoc w dotarciu do domu
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze młodszego inspektora Macieja Sipka wpłynęły bardzo miłe podziękowania od małżeństwa, któremu zielonogórscy i sulechowscy policjanci pomogli kiedy 89-letni mąż zgubił się w lesie podczas grzybobrania.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty w oku kamery
Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek (18 października) wieczorem na rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. Samochód osobowy wjechał w leżącego na jezdni rowerzystę, który chwilę wcześniej się przewrócił. Nagranie publikujemy ku przestrodze i jako przypomnienie o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KMP Zielona Góra -
„Jasiu nie oddamy Cię ciemności”. Kolejny gest policjantów dla zdrowia chłopca
Zielonogórskich policjantów odwiedził wczoraj (18 października) wyjątkowy gość – Jaś Piórkowski z Nowej Soli. Policjanci i pracownicy zielonogórskiej komendy zebrali kolejną partię nakrętek, które przekazali mamie Jasia przyłączając się do akcji „Jasiu nie oddamy Cię ciemności”. W czasie spotkania z policjantami Jaś obejrzał również pokaz tresury psów policyjnych, spotkał Lupo i miał okazję usiąść w policyjnym radiowozie oraz na policyjnym motocyklu.
KMP Zielona Góra -
Młody policjant skuteczny także po służbie – w czasie wolnym zatrzymał złodzieja
Policjanci czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem 24 godziny na dobę, nawet w czasie wolnym, co udowodnił posterunkowy Maciej Ogórek. Policjant będąc po służbie zauważył i zatrzymał podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów spożywczych. To młody policjant, który dopiero wrócił ze szkolenia podstawowego, odbywa adaptację i rozpocznie służbę w zielonogórskim patrolu.
KMP Zielona Góra -
2500 złotych mandatu i 15 punktów karnych dla pirata drogowego
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED ukarali wysokim mandatem w wysokości 2500 złotych kierującego, który zlekceważył przepisy i stworzył zagrożenie na drodze jadąc z prędkością niemal 130 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyzna dostał również 15 punktów karnych.
KMP Zielona Góra -
Rozbił samochody mając 4,5 promila. Badanie pijanego kierowcy przekroczyło skalę urządzenia
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który na jednym z osiedli spowodował kolizję z zaparkowanym pojazdem mając niemal 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Zatrzymanie 31-letniego mężczyzny było możliwe dzięki reakcji i zgłoszeniu od świadków zdarzenia.
KMP Zielona Góra -
Zderzenie osobówki z motocyklistą w oku kamery – UWAŻAJMY NA DRODZE!
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń w ruchu drogowym. Ważna jest odpowiednia koncentracja, bo jazda samochodem w ruchu ulicznym jest czynnością wymagającą odpowiedniego skupienia. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych. W Zielonej Górze niewłaściwe zachowanie za kierownicą skończyło się potrąceniem kierującego hulajnogą i motocyklisty. Jedno ze zdarzeń zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
KMP Zielona Góra
