Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Eliminujemy nietrzeźwych z dróg
Dzisiaj od godz. 5.00 do 12.00 zielonogórscy policjanci prowadzili działania „TRZEŹWY PORANEK” na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego. Zatrzymano 13 kierujących po alkoholu.
-
Oszukiwał krewnych i znajomych
Na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące mężczyznę, zatrzymanego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego, który oszukał kilkanaście osób z całej Polski na kwotę około 100 tys. zł. Wśród oszukanych są członkowie jego rodziny i znajomi. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.
-
Odpowie za kradzież z włamaniem
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o kradzież i spalenie samochodu należącego do jego byłego pracodawcy. Policjanci poszukują także jego wspólnika.
-
Pomalował Bachusa i witryny sklepowe
Dzielnicowi pełniący służbę w patrolu pieszym w centrum miasta, zatrzymali mężczyznę, który pomalował pomnik Bachusa oraz kilkanaście szyb wystawowych w sklepach, a także witryny banków. Sprawca trafił do izby wytrzeźwień.
-
Kamień stanął mu na drodze
Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali wczoraj w nocy mężczyznę, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie na ostrym zakręcie nie opanował pojazdu, wypadł z drogi i wjechał w stojący na poboczu głaz. Kierującemu nic się nie stało.
-
Zatrzymany diler
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dilera, który na terenie Zielonej Góry rozprowadzał amfetaminę. Mężczyzna odpowie za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
-
Incydenty nie zepsuły widowiska
Podczas ostatniego meczu żużlowego pomiędzy drużynami Stelmet Falubaz, a Unibax Toruń doszło do nieprzyjemnych incydentów. Winni zostali już zatrzymali. W trakcie meczu zatrzymano m.in. osobę, która próbowała wnieść na stadion materiały pirotechniczne.
-
Na urlopie zatrzymał włamywacza
Policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Zielonej Górze, będąc na urlopie zatrzymał młodego mężczyznę, który włamał się do siedmiu samochodów. Sprawę wyjaśniają policjanci z komisariatu II
-
Ponad 3 promile za kierownicą
Ponad 3 promile w organizmie miał kierujący samochodem peugeot, zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Za kierownicą w stanie nietrzeźwości mężczyzna został zatrzymany już czwarty raz. Ponadto okazało się, że kierujący jest poszukiwany przez sąd.
-
Kierujący kombajnem miał 2,7 promila
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj kierującego kombajnem mężczyznę, który jadąc droga krajową nr 3 stworzył zagrożenie dla innych pojazdów. Ponadto kierujący był nietrzeźwy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem.
-
Odpowiedzą za pobicie 16-latka
W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z Wydziału Kryminalnego i komisariatu I ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie ciała 16-latka. Jeden z nich rozbił mu na twarzy butelkę.
-
Święto Policji w Zielonej Górze
24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. W tym roku oficjalne obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się 27 lipca.
-
Zatrzymali złodzieja samochodu
W piątek wieczorem, policjanci z Wydziału Sztab Policji i Prewencji zatrzymali mężczyznę, który kilka minut wcześniej ukradł samochód osobowy. Ponadto okazało się kierujący był nietrzeźwy. Miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.
-
Uratowali życie choremu
Zielonogórscy policjanci z I Ogniwa patrolowo - interwencyjnego uratowali wczoraj wieczorem chorego mężczyznę, który zasłabł na ulicy. Świadkowie, myśląc, że leżący człowiek jest pijany powiadomili dyżurnego Policji. Mężczyzna zasłabł bo był chory.
-
Razem w trosce o bezpieczeństwo
Zielonogórscy policjanci codziennie przez cały rok dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu. W działaniach wspierają ich przedstawiciele innych służb mundurowych: Straż Miejska, Straż Gminna, Straż Graniczna, Straż Leśna, Straż Ochrony Kolei czy Żandarmeria Wojskowa.
-
Europejski dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym
W słoneczną środę na Autodromie w Starym Kisielinie, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowany został festyn mający na celu propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród wszystkich użytkowników dróg, tj. osób zmotoryzowanych, rowerzystów i pieszych.
-
Skimming - bądź ostrożny
Prosimy wszystkie osoby, korzystające z bankomatów o zwrócenie uwagi na ich wygląd i sprawdzenie czy bankomat z którego zwykle korzystamy nie został zmodyfikowany (inna klawiatura czy nakładka w miejscu do którego wkładamy kartę). W razie wątpliwości należy natychmiast powiadomić bank i Policję.
-
Złodzieje rowerów w rękach Policji
Minionej doby policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa zatrzymali sprawców kradzieży rowerów. Dwa rowery odzyskano, a mundurowi sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie podobnych kradzieży.
-
Z samochodu został wrak
Wczoraj w nocy, na drodze Kruszyna kierujący volkswagenem uderzył w drzewo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierujący i pasażer z obrażeniami trafili do szpitala.
-
Nie bądź jeleń, weź paragon!
Policjanci z Sulechowa wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej prowadzili wczoraj działania pod hasłem: „Nie bądź jeleń, weź paragon”.