Aktualności

Policjanci nie odpuszczają w walce z pijanymi kierowcami

Data publikacji 28.09.2023

Lubuscy policjanci na terenie całego województwa od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Główny cel tych działań to wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzą pojazd po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W powiecie nowosolskim policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierujących. Wszyscy staną przed sądem.

Nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Wiedzą o tym doskonale lubuscy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Dlatego funkcjonariusze bardzo duża uwagę zwracają właśnie na trzeźwość kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest pijana osoba za kierownicą. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. W walce z nieodpowiedzialnością kierowców nie poprzestają także nowosolscy policjanci, którzy niemal każdego dnia eliminują z ruchu osoby łamiące przepisy.

Podczas ostatniej akcji nowosolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni kierowca forda. Mężczyzna wjechał w poprzedzający go pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić przechodniów. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że nowosolanin nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd został odholowany na koszt właściciela. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość, kiedy decydujemy się na podróż samochodem!

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony