Aktualności

Mężczyzna próbował uciec, ale policjanci byli szybsi – 23-latek aresztowany za przewóz narkotyków

Data publikacji 04.07.2023

Tak zwany „policyjny nos” to specyficzna wrażliwość policjantów na otaczającą rzeczywistość, dostrzeganie rzeczy, sytuacji czy ludzkich zachowań niewidocznych i niezauważalnych dla innych. Takie wyjątkowe wyczucie już nie raz doprowadziło do zatrzymania sprawców przestępstw lub wykroczeń na gorącym uczynku lub bezpośrednio po dokonaniu czynu zabronionego. Podobnie było w miniona sobotę (1 lipca), gdy policjanci służby patrolowej zauważyli w tłumie ludzi na deptaku mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął się dziwnie zachowywać.

Policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego, którzy w sobotę (1 lipca) pełniąc służbę na zielonogórskim deptaku, mieli za zadanie dbać o porządek i bezpieczeństwo, zwracać uwagę na osoby poszukiwane, ale także sprawdzać czy w tej strefie nie dochodzi do naruszeń bezpieczeństwa pieszych. Ważnym zadaniem w takiej służbie jest także zatrzymywanie sprawców przestępstw lub wykroczeń.  Jak się później okazało, tego dnia ze swych zadań wywiązali się doskonale. Gdy policjanci patrolowali okolice ratusza, w pewnym momencie ich uwagę w tłumie przechodniów i spacerowiczów zwrócił młody mężczyzna z plecakiem. Mundurowi zauważyli, że mężczyzna ten na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać, co chwilę spoglądał w kierunku policjantów czy nie idą w jego stronę, dlatego postanowili to sprawdzić. Gdy tylko podeszli do mężczyzny, ten natychmiast rzucił się do ucieczki. Policjanci zatrzymali go po kilkuset metrach. Na pytanie dlaczego przed nimi uciekał, nie potrafił nic odpowiedzieć. Natomiast sprawdzenie jego plecaka, dało policjantom odpowiedź. Plecak zatrzymanego był wypchany dużą ilością różnego rodzaju narkotyków podzielonych na tak zwane „działki” handlowe. Wewnątrz była amfetamina, marihuana i ecstasy. Całe zdarzenie - pościg i zatrzymanie - nagrały kamery zielonogórskiego monitoringu miejskiego.

Zatrzymanym okazał się 23-letni mężczyzna. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący prowadzone postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego. Po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Nagranie z monitoringu miejskiego - pościg policyjny z mężczyzną.
  • Nagranie z monitoringu miejskiego - zatrzymanie mężczyzny przez policjantów.
  • Nieumundurowany policjant nakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony