Aktualności

Kursanci Szkoły Policji w Pile zdobywają doświadczenie w Lubuskiem

Data publikacji 18.11.2022

Młodzi stróże prawa wiedzę zdobytą podczas nauki będą mogli wykorzystać w praktyce. Pod okiem doświadczonych policjantów będą pełnili służby w ramach praktyk zawodowych na terenie gminy Lubsko. To ważny etap w procesie szkolenia młodych funkcjonariuszy, którzy po zdanym egzaminie końcowym będą zapewniać bezpieczeństwo społeczeństwu.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żarach komisarz Mateusz Domaradzki oraz Burmistrz Lubska pan Janusz Dudojć w czwartek (17 listopada) podczas krótkiej odprawy wspólnie  przywitali  23 słuchaczy ze Szkoły Policji w Pile. Młodzi policjanci przyjechali wraz ze swym opiekunem, podinspektorem Arturem Andrzejewskim. Kursanci  przez kilka najbliższych dni będą zdobywać doświadczenie w terenie pod okiem swych starszych kolegów z Komisariatu Policji w Lubsku. Wiedzę będą mogli  wykorzystać w praktyce podczas interwencji, obsługi zdarzeń drogowych, czy działań służby kryminalnej, bowiem patrole zostały zaplanowane na terenie gminy Lubsko wspólnie z funkcjonariuszami każdego pionu. Taka liczba kursantów, to również większa ilość patroli, zarówno w dzień jak i w nocy, co niewątpliwie wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

To nie pierwsza wizyta słuchaczy pilskiej szkoły na naszym terenie, kursanci mieli okazję zdobywać doświadczenie w maju.  Dzięki dobrej współpracy Gminy Lubsko oraz Komisariatu Policji w Lubsku możliwe było zaproszenie kursantów ze Szkoły Policji w Pile ponownie. Praktyka zawodowa to ważny etap w szkoleniu młodych funkcjonariuszy, którzy po półrocznym kursie i zdaniu egzaminów zasilą szeregi Policji.

Jeżeli jesteś zainteresowany służbą w Policji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego w każdej komendzie powiatowej województwa lubuskiego. Więcej informacji na stronie internetowej Lubuskiej Policji: SŁUŻBA W POLICJI - DOBÓR.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Policjanci idąc kolumną.
  • Policjant przemawia do pozostałych policjantów stojących w szeregu.
  • Policjanci oraz Burmistrz Lubska.
  • Policjanci stojący w szeregu.
  • Policjant stojący na tle innych policjantów.
Powrót na górę strony