Aktualności

Zmniejszając prędkość, zwiększasz bezpieczeństwo

Data publikacji 03.10.2022

Policjanci krośnieńskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole prędkości, podczas których sprawdzali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Łamiący prawo drogowe spotykali się z konsekwencjami i stanowczą reakcją ze strony mundurowych, dla których zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to priorytet.

Jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach, których skutki mogą być bardzo poważne. Jest wielu kierowców, którzy wsiadając za kierownicę dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze, a także stosują się do obowiązujących na danym odcinku ograniczeń. Zdarzają się jednak osoby, których zapędy trzeba ostudzić i zdyscyplinować ich do jazdy zgodnej w przepisami. W tym celu policjanci prowadzą wiele działań by jeszcze skuteczniej wpłynąć na zmianę zachowań kierowców, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drodze. Jednymi z nich są działania „Prędkość”, które na terenie powiatu krośnieńskiego były prowadzone w piątek (30 września). Od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy usytuowani byli w miejscach, gdzie dochodziło w ostatnim czasie do zdarzeń drogowych, a przepisy były nagminnie łamane. Należy pamiętać, że zmniejszając prędkość, zwiększamy bezpieczeństwo swoje, osób podróżujących z nami, a także innych uczestników ruchu drogowego. Ten aspekt ma ogromne znaczenie przy zmiennych warunkach atmosferycznych, kiedy to jezdnia jest mokra, a nagłe zahamowanie pojazdu staje się niemożliwe. Podczas obserwacji ruchu kołowego poza pomiarem prędkości, policjanci zwracali uwagę na sposób jazdy, w szczególności wykonywane przez kierujących manewry, a także na to, czy podczas jazdy mają zapięte pasy i nie używają telefonu komórkowego. Mając na względzie zmianę przepisów w ruchu drogowym, funkcjonariusze podczas kontroli przypominali kierującym o wykroczeniach podlegających recydywie i konsekwencjach z tym związanych.

Pamiętajmy, że wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych!

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant kontroluje prędkość
  • policjant prowadzi kontrolę drogową
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjant wypisuje mandat
  • policjant kontroluje prędkość
  • policyjna czapka i urządzenie kontrolne
  • policjant kontroluje prędkość
  • policjant kontroluje prędkość
  • policjanci prowadzą kontrolę drogową

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.36 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony