Aktualności

Nowe motocykle to nowe możliwości w zapewnianiu bezpieczeństwa

Data publikacji 26.09.2022

Policjanci nowosolskiego ruchu drogowego otrzymali dwa nowe jednoślady. Motocykle zdecydowanie usprawnią pracę mundurowych. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu. Nowoczesny sprzęt to nowe możliwości w zapewnianiu bezpieczeństwa, a także komfort dla funkcjonariuszy.

Policjanci na motocyklach pełnią służbę od wczesnej wiosny do później jesieni. Dzięki jednośladom, mundurowi są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach całego powiatu. Funkcjonariusze podejmują interwencje wobec tych motocyklistów, którzy mylą drogę z torem wyścigowym. W przypadku najbardziej drastycznych naruszeń, ich sprawcy muszą liczyć się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Działania policjantów mają prowadzić do zmniejszenia liczby wypadków na drogach. Mundurowi przypominają, że w okresie jesiennym, podczas jazdy w deszczu, zmienia się przyczepność pojazdów do nawierzchni, przez co można łatwo wpaść w poślizg. Zalegający piach i wyrwy w asfalcie, nie sprzyjają szybkiej jeździe motocyklem. Przyczyny wypadków, do których dochodzi na drogach, są niemal niezmienne. Brawura, nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie często stanowią o zagrożeniu nie tylko dla samego kierowcy ale i innych uczestników ruchu.

Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci jadą na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci jadą na motocyklach
  • policjanci na motocyklach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.89 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony