Aktualności

Wspólne kontrole Policji i Straży Rybackiej. Cel – bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 11.07.2022

Podczas wakacji wielu z nas pozwala sobie na chwilę beztroski i luzu, co w szczególności nad wodą może być bardzo niebezpieczne, a nawet skończyć się tragedią. Dlatego dbając o bezpieczeństwo osób przebywających nad akwenami, policjanci powiatu krośnieńskiego w ramach programu „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” obserwują wspólnie ze Strażą Rybacką zachowanie wypoczywających oraz sprawdzają czy wędkarze łowiąc ryby, robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Policjanci krośnieńskiej komendy od początku wakacji prowadzą wspólnie z innymi służbami kontrole na wodach i terenach przywodnych, podczas których obserwują zachowanie odpoczywających na plażach, przebywających w wodzie, korzystających z wodnych środków transportu, a także sprawdzają czy wędkarze łowiąc ryby, robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykorzystując do tego celu łódź pontonową będącą na wyposażeniu krośnieńskiej komendy, obejmują większym zasięgiem teren swojego działania i docierają do miejsc narażonych na kłusownictwo. Kontroli poddawane są zarówno kąpieliska strzeżone, „dzikie kąpieliska” oraz miejsca gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Ostatnia taka kontrola odbyła się w piątek (8 lipca) na jeziorze Dąbie. Wprawdzie aura nie sprzyjała plażowaniu, jednak tego dnia nie zabrakło miłośników wędkowania. Prowadzone przez młodszego aspiranta Dawida Wiewiórowskiego wspólnie ze Strażą Rybacką kontrole wędkarzy nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Funkcjonariusze w szczególności sprawdzali czy wędkarze posiadają dokumenty uprawniające ich do połowu ryb i robią to zgodnie z przepisami, nie łamią zakazu wjazdu do lasu, nie rozpalają ogniska oraz czy osoby przebywające nad wodą nie zaśmiecają terenu.  Prowadzone przez policjantów działania realizowane są w ramach programu „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant i strażnik rybacki na łodzi
  • Policjant i strażnik legitymują wędkarza
  • Policjant struje łodzią
  • Policyjna łódź na wodzie
  • Policjant rozpisuje dokumenty
  • Policjant i strażnik legitymują wędkarza
  • Policjant i strażnik na łodzi
  • Policjant i strażnik idą po brzegu jeziora
  • Policjant i strażnik legitymują wędkarza

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony