Aktualności

Odpowie za kradzież pojazdu w warunkach multirecydywy - akt oskarżenia wpłynął już do sądu

Data publikacji 31.05.2022

Kolejna sprawa prowadzona przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy prowadzona wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Krośnie Odrzańskim znalazła swój finał w sądzie. 41-latek za kradzież z włamaniem na terenie Niemiec do pojazdu marki Peugeot Boxer o wartości ponad 71 tysięcy złotych, odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku. Policjantki z krośnieńskiej komendy prowadząc kontrolę prędkości w miejscowości Radnica, w pewnym momencie zauważyły samochód, który z dużą prędkością wjechał do miejscowości i jechał w ich kierunku. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że kierujący prowadzi pojazd o 69 km/h szybciej niż powinien. Funkcjonariuszka dała mężczyźnie znak do zatrzymania się, jednak ten po zmniejszeniu prędkości, ominął ją, a następnie przyspieszając zaczął uciekać. Reakcja policjantek na zachowanie kierującego była natychmiastowa. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyły za nim w pościg. Kierujący próbując uciec, w pewnym momencie zjechał w boczną drogę, gdzie po porzuceniu samochodu kontynuował ucieczkę pieszo oddalając się w pobliskie zakrzaczenia. Przypuszczenia mundurowych, co do powodów takiego zachowania kierującego okazały się słuszne, bowiem auto pochodziło z przestępstwa, a jego kradzież zgłoszono na terenie Niemiec. Informacja o zaistniałej sytuacji niezwłocznie przekazana została dyżurnemu jednostki, a następnie do patroli będących w służbie, celem odnalezienia mężczyzny. Prowadzone ustalenia i szybkość podjętych działań, skutkowały zatrzymaniem kierującego, który prowadząc kradziony pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał policjantkom. Na miejsce porzucenia auta przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd pochodzący z kradzieży został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 41-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Peugeot Boxer, wartości ponad 71 tysięcy złotych za który odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wówczas, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Doprowadzony do aresztu śledczego 41-latek przebywa w nim do chwili obecnej.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady, a także czynności prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim pozwoliły na skierowanie do sądu materiałów sprawy wraz z aktem oskarżenia. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • radiowóz i czarny bus
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant prowadzi oględziny pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.69 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony