Aktualności

Piknik zdrowia z udziałem policjantów

Data publikacji 24.05.2022

Nowosolscy policjanci uczestniczyli w pikniku zdrowia, który odbył się w minioną sobotę (21 maja) w Nowej Soli. Osoby odwiedzające stoisko policyjne miały możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, skorzystania z przygotowanych atrakcji, posłuchania o tym jakie są wymogi dotyczące rekrutacji do Policji oraz mogli uzyskać poradę w ważnych dla nich sprawach.

Na zaproszenie organizatorów, władz miasta i gminy Nowa Sól, nasi policyjni profilaktycy mieli możliwość spotkania się ze społeczeństwem na pikniku, porozmawiania o bezpieczeństwie, nie tylko z najmłodszymi ale również z seniorami. Funkcjonariusze zachęcali także do wstąpienia w szeregi Policji. Była możliwość obejrzenia z bliska wyposażenia jakim na co dzień posługuje się policjant oraz przymierzenia sprzętu wykorzystywanego w służbie. Uczestnicy imprezy mogli usiąść w radiowozie i wykonać odcisk palca. Ponadto można było sprawdzić swoją sprawność ruchową w alkogoglach służących do odzwierciedlenia stanu po spożyciu alkoholu. Urządzenie to pokazuje jak bardzo wówczas upośledzone są zmysły, co podczas niewłaściwego zachowania może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Podczas festynu policjanci rozdawali materiały profilaktyczne, a także elementy odblaskowe takie jak breloki oraz opaski, które mają służyć poprawie widoczności pieszych i rowerzystów na drodze.

 

sierżant sztabowy Katarzyna Synowiecka

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka i policjant przy stanowisku promocyjnym
  • Policjantka pobiera odbitki palców od cieci w ramach atrakcji
  • Policyjny sprzęt i radiowóz na pikniku
  • Chłopiec w kasku policyjnym
  • Policjantka rozdaje odblaski dzieciom
  • Chłopiec w radiowozie z czapką policjantka drogówki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.4 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony