Aktualności

Dwóch mężczyzn kradło trakcje kolejowe. Kryminalni zatrzymali ich na gorącym uczynku

Data publikacji 16.05.2022

Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli linię napowietrzną trakcji kolejowej. Spowodowane straty zostały wycenione na co najmniej 3200 złotych. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (11 maja) w nocy, policjanci służby kryminalnej komisariatu w Sulechowie prowadzili działania operacyjne w sprawie kradzieży kabli trakcji kolejowej. Dzięki swojej skutecznej pracy, mogli zatrzymać na gorącym uczynku, w lesie niedaleko miejscowości Kije, dwóch mężczyzn w wieku 41 i 42 lat. Zostali oni zatrzymani w chwili gdy ładowali do bagażnika swojego samochodu kawałki kabli linii napowietrznej stanowiącej element trakcji kolejowej. W bagażniku było 127 elementów pociętych miedzianych kabli.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Sulechów. Obaj są znani policjantom i byli wcześniej notowani. 41-latek odbywał już kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Straty przez nich spowodowane zostały wycenione na co najmniej 3200 złotych.

Materiał dowodowy zebrany w trakcie prowadzonego postępowania przez sulechowskich policjantów pozwolił na przestawienie mężczyznom zarzutów usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.53 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony