Aktualności

Policyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika, który transportował czwórkę dzieci i dwóch dorosłych

Data publikacji 09.05.2022

Dla policyjnych wodniaków ze Wschowy miniony weekend był bardzo pracowity. Słoneczna pogoda przyciągnęła wiele osób nad jezioro Sławskie, na którym dodatkowo odbywały się zawody wędkarskie. Policjanci troszczyli się o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających nad wodą oraz zwracali uwagę na egzekwowanie przez nich przepisów prawa. Wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika, który transportował czwórkę dzieci i dwóch dorosłych.

Zapewnianie bezpieczeństwa nad akwenami to priorytet wschowskich wodniaków, którzy najbliższe letnie miesiące spędzą na jeziorach całego powiatu. O tym jak bardzo potrzebne są takie służby, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak co roku policjanci pełniący służbę z wykorzystaniem łodzi motorowej szczególną uwagę zwracają na osoby, które bagatelizują obowiązujące przepisy prawa i narażają siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Do najczęstszych przewinień należą: prowadzenie łodzi pod wpływem alkoholu, brak uprawnień, zły stan techniczny sprzętu pływającego, brak odpowiedniego wyposażenia łodzi, jachtów czy mniejszych sprzętów pływających. Wachlarz tych niewłaściwych zachowań i przewinień jest bardzo szeroki. Policyjni wodniacy również pamiętają o kłusownikach, którzy chcą skorzystać z dobroci jezior.

Niestety nie wszystkie osoby korzystające z wodnych środków transportu robiły to zgodnie z prawem. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Wraz z mężczyzną, na pokładzie znajdowało się sześciu pasażerów, w tym czwórka dzieci. 48-latek odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Był to już drugi w tym sezonie nietrzeźwy sternik zatrzymany przez patrol wodny ze Wschowy.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji Wschowa

  • policjanci obserwują jezioro z pokładu łodzi
  • policjanci obserwują jezioro z pokładu łodzi
  • policjanci prowadzą kontrolę osób znajdujących się na wodzie
  • policjanci obserwują jezioro z pokładu łodzi
  • policyjna łódź płynie nad jeziorem
  • policjanci prowadzą kontrolę osób znajdujących się na wodzie
  • policjanci prowadzą kontrolę osób znajdujących się na wodzie
  • policjant idzie pomostem
  • policjanci idą pomostem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.37 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 589.97 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony