Aktualności

Ponad kilogram narkotyków zabezpieczony przez lubuskich policjantów - 20-latek usłyszał zarzuty

Data publikacji 20.01.2022

Dzięki skrupulatnie gromadzonym informacjom operacyjnym i ich dokładnej weryfikacji, z rynku narkotykowego wyeliminowano znaczą ilość narkotyków w tym amfetaminę, mefedron, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Nielegalne substancje znaleziono w budynku gospodarczym należącym do posesji w której przebywał zatrzymany 20 letni mężczyzna. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu grozi nawet 12 lat więzienia.

Praca operacyjna międzyrzeckich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 20-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania oraz usiłowania wprowadzenia do obroty znacznej ilości substancji zabronionych . W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad kilogram różnego rodzaju środków odurzających. Waga przejętych przez policjantów substancji wskazała łącznie ponad 800 gramów amfetaminy i mefedronu, 847 tabletek ekstazy i blisko 300 gramów suszu roślinnego. Substancje zostały zabezpieczone do sprawy i zostaną poddane analizie przez biegłego specjalistę. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych narkotyki nie trafią na rynek.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna przygotowywał narkotyki celem dalszego rozprowadzania na czarnym rynku. Trwają ustalanie źródła ich podchodzenia i przestępczych kontaktów podejrzanego. Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego wystosował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla zatrzymanego mężczyzny.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Policjant pobiera odciski palców od zatrzymanego
  • Policjant sprawdza zabezpieczone substancje

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.04 MB)

Pliki do pobrania

  • 314.96 KB
  • 11.32 KB
Powrót na górę strony