Aktualności

Od zawsze marzył o służbie w Policji. Młody funkcjonariusz o swojej drodze do niebieskiego munduru

Data publikacji 13.10.2021

Służba w Policji jest dla osób, które chcą w życiu robić coś pożytecznego. Nie boją się wyzwań, są zawsze chętne i gotowe do działania. W zamian Policja oferuje stabilność zatrudnienia, dobre zarobki, dodatkowe świadczenia, możliwość rozwoju zawodowego. O powodach wstąpienia do służby w policji opowiedział posterunkowy Błażej Żygalski, który w szeregach Policji jest od kilkunastu dni.

Posterunkowy Błażej Żygalski to 19-letni policjant, który swoją przygodę z mundurem rozpoczął kilkanaście dni temu. Opowiedział o tym, dlaczego wstąpił w szeregi policji: „Od zawsze interesowały mnie służby mundurowe. Jestem absolwentem liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym w Żaganiu. W trakcie nauki w szkole miałem możliwość poznania rodzajów służb policyjnych, oraz podstawowych przepisów prawa. W życiu każdego człowieka przychodzi trudny moment, w którym musi zdecydować co dalej. Ja zdecydowałem, jeszcze przed maturą, że swoją przyszłość chcę związać z policyjnym mundurem i służyć mieszkańcom naszego powiatu. Pomocne w podjęciu takiej decyzji były spotkania organizowane przez Policję w naszej szkole, podczas, których policjanci opowiadali o służbie i zasadach rekrutacji. Już wtedy pomyślałem, że chcę tak jak oni, robić w życiu coś co ma sens, nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują. Choć służba w policji nie należy do łatwych to wiem, że przynosi wiele satysfakcji i nie jest monotonna. Kiedy miałem 9 lat zacząłem grać na akordeonie i saksofonie. Muzyka to moja ogromna pasja. Od 6 lat gram w Miejskiej Orkiestrze Dętej w Iłowej. Obecnie uczęszczam jeszcze do szkoły muzycznej drugiego stopnia gry na saksofonie. Ta pasja wymagała ode mnie już od najmłodszych lat dyscypliny, zorganizowania, i rezygnowania często z innych „przyjemności”, a także współpracy w drużynie. To wszystko ukształtowało mój charakter i wiem, że przyda się podczas mojej służby. Myślę, że to co dzieje się teraz w moim życiu jest spełnieniem marzeń. Każdy przecież chłopiec marzył o tym żeby zostać policjantem. Mi się udało”.

Ty też możesz zostać  policjantem. Wszelkie informacje na temat doboru znaleźć można na stronie internetowej: Służba w Policji, a także dzwoniąc pod numery telefonów:

47 79 312 70 - Zespół  Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu;

47 79 11260 (- 61, - 62) - Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim - Zespół do spraw Doboru.

 

Starszy sierżant  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony