Aktualności

Moja pasja, to moje życie

Data publikacji 25.05.2021

Starszy posterunkowy Aleksandra Ogiejko, to policjantka krośnieńskiej komendy z kilkuletnim stażem. To dla wielu osób bohaterka inspirująca innych do zmiany trybu życia i zrzucenia wagi. Jej proces zmian rozpoczął się z chwilą przygotowań do testów sprawności fizycznej, które są jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Dzięki wytrwałości zyskała dużej więcej niż tylko wymarzoną pracę. Sport, który jest jej pasją, stał się jej stylem życia.

Starszy posterunkowy Aleksandra Ogiejko nie jest osobą anonimową, szczególnie wśród krośnieńskiej społeczności. Od prawie 14 lat związana z mundurem. Początkowo przez 9 lat pracowała jako strażnik miejski na terenie miasta i gminy Krosno Odrzańskie, a od 2016 roku zasila Zespół Patrolowo-Interwencyjny Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Dlaczego postanowiła wstąpić do Policji? Jak sama mówi, pomysł przejścia do Policji zrodził się wiele lat temu. Jako strażnik miejski mogła współpracować na co dzień z policjantami, przyglądać się ich pracy i ciążącym na nich obowiązkach. To co widziała, co wspólnie z nimi doświadczyła, utwierdziły ją w przekonaniu, że chce być policjantką. Pewnego dnia, podejmując decyzję o zmianie zawodu, rozpoczęła przygotowania. Najbardziej obawiała się testów sprawnościowych, a konkretniej tego, że z wagą ponad 90 kilogramów nie pokona toru przeszkód w wymaganym czasie. Zaczęła biegać, ćwiczyć, wprowadzać małymi krokami zmiany żywieniowe. Początkowo były to krótkie dystanse, które z dnia na dzień wydłużały się. Przygotowując się do testu sprawności fizycznej, nie sądziła że narzucony reżim zmieni jej życie. Jej marzenie spełniło się. Zdała egzaminy i została policjantkom. Ze względu na ciąże musiała trochę zwolnić. Jednak gdy tylko mogła wrócić do ćwiczeń, od razu wzięła się ostro do pracy, żeby kontynuować zrzucanie dodatkowych kilogramów. Zwieńczeniem ciężkiej pracy i próbą sprawdzenia siebie były zawody biegowe, w których chętnie brała udział. W 2017 roku wspólnie z ówczesnym I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim i kolegami z komendy reprezentowała krośnieńską jednostkę podczas biegów organizowanych na terenie powiatu pod nazwą „II Powiatowy Bieg po Zdrowie - Bieganie Łączy”, a w 2019 roku zdobyła pierwsze miejsce wśród policjantek biorących udział  w biegach zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze z okazji 100-lecia powołania Polskiej Policji:  Policjantka z Krosna Odrzańskiego najlepsza wśród policjantek . Teraz nie wyobraża sobie dnia bez sportu. Co więcej zrobiła kurs instruktora fitness i dla wielu osób jest bohaterką i inspiracją do zmian w życiu i zrzucenia wagi. Zajęcia z Olą są bardzo wyczerpujące, ale i dające wiele satysfakcji. Jest żywym przykładem tego, że jeśli się czegoś pragnie, to można to osiągnąć. Jak sama mówi, jest szczęściarą bo może nieść pomoc nie tylko w tym zawodowym życiu, ale i prywatnym. W sierpniu 2020 roku wspólnie z kolegą z patrolu uratowali życie 20-latkowi, który chciał skoczyć z mostu POMAGAMY, CHRONIMY I RATUJEMY ŻYCIE . Prywatnie jest mamą 3-letniego Kacperka i mimo natłoku obowiązków  zawsze znajdzie czas na ćwiczenia i motywowanie innych do pracy nad sobą.

Jeśli tak jak Ola chcesz spełnić marzenia i wstąpić do Policji, nie czekaj i zacznij działać. Nie wiesz gdzie się zgłosić i jakie dokumenty złożyć. Nie martw się, pomożemy ci wypełnić dokumenty i odpowiemy na nartujące pytania. Zadzwoń już dzisiaj wybierając numer telefonu do pracownika Zespołu ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. telefon 47 791 1260/61/62 lub Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim telefon 47 79 45270/71. Niezbędne informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej znajdziesz także na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (policja.pl) Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim  (www.lubuska.policja.gov.pl) oraz na stronach komend powiatowych i miejskich.

Gdy już będziesz wiedział jak wygląda cała procedura kwalifikacyjna, a pojawi się wątpliwość o kondycję fizyczną, na to także znajdziemy rozwiązanie. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. umożliwiła kandydatom sprawdzenie swoich sił na torze przeszkód. Ćwicząc pod  okiem instruktorów można nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim dowiedzieć się jak technicznie pokonać przeszkody. Szczegóły odnośnie terminów zajęć znajdziesz w zakładce Dobór.

Nie zwlekaj i stań z nami w jednym szeregu.

Foto:

- archiwum KPP Krosno Odrzańskie

- archiwum prywatne Aleksandry Ogiejko

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • kobieta w stroju sportowym biegnie
  • kobieta w stroju sportowym biegnie
  • Policjantka i funkcjonariusz Wojsk Obrony Terytorialnej rozdają maseczki
  • Kobieta w stroju sportowym
  • kobieta w stroju sportowym
  • kobieta w stroju sportowym na siłowni
  • Policjantka w maseczce wręcza dokument
  • Policjantka sprawdza w systemie informacje
  • Policjantka rozdająca maseczki
  • kobieta w stroju sportowym z dzieckiem
Powrót na górę strony