Aktualności

Pozytywnie nakręceni – kolejna pomoc policjantów dla Jasia

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 4-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze nie zwalniają tempa z niesieniem pomocy, już dzisiaj zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego do włączenia się w kolejną akcję. „Wkręć się i Ty!- przynieś nakrętki do komendy i pomóż Jasiowi cieszyć się kolorami wiosny.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. I tym razem nie obyło się bez reakcji, gdy dowiedzieli się o zbiórce nakrętek dla Jasia. 4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynosili do komendy nakrętki.

Funkcjonariusze we wtorek, 6 kwietnia przekazali Jasiowi worki i kartony po brzegi wypełnione nakrętkami, a następnego  dnia już rozpoczęli kolejną zbiórkę. Zadowolony Jasio wyjechał z komendy z kolejną „porcją” nakrętek. Cieszył się, że mógł zobaczyć prawdziwego policyjnego psa i wcielić się w rolę policjanta, siedząc w radiowozie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. W podziękowaniu wręczył funkcjonariuszom kwiatki, mając pewnie cichą nadzieję, że niebawem sam też będzie mógł zachwycać się ich pięknym kolorem.

Policjanci nie przestają pomagać! W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym nowosolskiej jednostki- sierżant sztabowym Justyną Sęczkowską, tel.690106192. Nakrętki można przynieść do komendy w godzinach 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku i przekazać w/w osobie, w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

 

Policjanci spełniaja marzenia małego Jasia

https://www.kawalek-nieba.pl/jas-piorkowski/

http://facebook.com/JasiuNieOddamyCieCiemnosci

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant przybija "piątkę" z Jasiem
  • Policjantka wręcza maskotkę LUPO dziecku
  • Dziecko w radiowozie z maskotką LUPO
  • Policjant w radiowozie z Jasiem trzymającym maskotkę LUPO
  • Policjantka i policjant z Jasiem przed radiowozem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.38 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony