Policjanci spełniają marzenia 4-letniego Jasia - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci spełniają marzenia 4-letniego Jasia

Data publikacji 11.09.2020

Na co dzień pilnują ładu i porządku na terenie powiatu nowosolskiego, chroniąc i służąc jego mieszkańcom. Ale również potrafią spełniać marzenia. 4-letni Jaś Piórkowski przekonał się, że warto czekać, bo nowosolscy policjanci na pewno przyjadą i pomogą.

W czwartek /10 września/ lubuska policyjna maskotka- tygrysek „LUPO” wraz z funkcjonariuszami przekazała całe mnóstwo nakrętek, które trafią teraz do recyclingu, a pozyskane środki finansowe pomogą chłopcu w walce z chorobą. Jasiu choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mama Jasia Piórkowskiego nie przypuszczała, że choroba jej syna „pozwoli” na nietypowe a zarazem niesamowite spotkania. Jaś uwielbia wszystkie służby mundurowe. Ale do tej pory nie miał okazji bliżej zaprzyjaźnić się z osobami stojącymi na straży bezpieczeństwa. Policjanci ruchu drogowego asp. Krzysztof Fidler i asp. Sebastian Mucha sprawili ogromną niespodziankę małemu chłopcu, pokazując mu policyjny radiowóz, specjalistyczny sprzęt. Funkcjonariusze opowiadali czym zajmują się podczas pełnienia służby. Maluch mógł spełnić swoje marzenia i być przez chwilę policjantem w towarzystwie prawdziwych mundurowych. Radość była przeogromna. Na koniec spotkania uśmiechnięty Jasiu otrzymał drobne upominki i łakocie. Dla funkcjonariuszy z nowosolskiej komendy najważniejszym celem służby jest pomaganie innym. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu. Nadchodząca jesień, to również możliwość oddawania do skupu kasztanów. Dwie strony skorzystają na tym „interesie” – Jasiu Piórkowski  otrzyma pieniądze na kosztowną rehabilitację,  a zwierzęta będą dokarmione, dostając pożywne jedzenie. Cel akcji jest bowiem szczytny- pomoc i wsparcie w walce z chorobą Małego Jaśka.

https://www.kawalek-nieba.pl/jas-piorkowski/

http://facebook.com/JasiuNieOddamyCieCiemnosci

 

mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjanci i policjantka z Jasiem i dużym misiem, który został wręczony chłopcu
  • Policjanci z Jasiem
  • Policjant z Jasiem
  • Jasiu
  • Policjant z workiem nakrętek przy radiowozie. Obok Jasiu.
  • Policjant z Jasiem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.06 MB)