Aktualności

Pozytywnie nakręceni - Wkręć się i Ty! Policjanci organizują zbiórkę dla Jasia

Data publikacji 15.03.2021

Nowosolscy policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 4-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze zachęcają do włączenia się w akcję wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. I tym razem nie obyło się bez reakcji, gdy dowiedzieli się o zbiórce nakrętek dla Jasia. 4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym nowosolskiej jednostki- sierżant sztabowym Justyną Sęczkowską, tel.690106192. Nakrętki można przynieść do komendy w godzinach 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku i przekazać w/w osobie, w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

Policjanci spełniaja marzenia małego Jasia

https://www.kawalek-nieba.pl/jas-piorkowski/

http://facebook.com/JasiuNieOddamyCieCiemnosci

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant pakuje nakrętki do radiowozu
  • Policjant, Jaś i maskotka przed policyjnym radiowozem
  • Jaś przebrany za policjanta
  • Broszura informacyjna o przekazaniu 1% podatku na Jasia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.92 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony