LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAS - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAS

Data publikacji 26.01.2021

Lubuska Policja przypomina, że w każdym momencie można rozpocząć proces rekrutacyjny, a po jego skutecznym zakończeniu dołączyć do Lubuskiej Policji. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY. Co trzeba zrobić, aby zostać policjantem? Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej. Dołącz do naszej drużyny. Zasil szeregi Lubuskiej Policji.

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”, to fraza z policyjnej roty ślubowania, którą funkcjonariusze recytują podczas pierwszych dni swojej służby. Później to już przestrzeganie tych słów w praktyce, która codziennie przynosi nowe wyzwania. Sprostanie im wcale nie jest łatwe ale zadania te spoczywają na osobach, które przeszły procedurę rekrutacyjną z powodzeniem, a później zostały przeszkolone na różnych kursach specjalistycznych. W połączeniu z praktyką i doświadczeniem, daje to rękojmię skutecznej i profesjonalnej służby na rzecz społeczeństwa. Wśród policyjnych pionów każdy z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie. Policjant ruchu drogowego, prewencji, technik kryminalistyki, zwalczający przestępczość zorganizowaną czy kryminalną i gospodarczą, zespołu prasowego, psychologów, analityk, laborant czy przewodnik psów, policyjny antyterrorysta, logistyk- jednym słowem to służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swe szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu. Ale to tylko niektóre możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji. Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych ale i ich rodzin. To także gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. Wielu już wybrało tę drogę i służy wiernie Narodowi. Można realizować dużo pożytecznych zadań, które mają jeden wspólny cel- reagowanie na wszelkie formy łamania prawa. W garnizonie lubuskim służy ponad 2,7 tys. policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W minionym roku wstąpiło do nas 181 kolejnych. Dołącz do drużyny profesjonalistów. Zostań jednym z nas.

REKRUTACJA 2021

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., mieszczącej się przy ul. Kwiatowej 10 (wejście od ul. Sielskiej) lub Komendach Miejskich i Powiatowych Policji na terenie województwa lubuskiego również w soboty i niedziele. Ponadto przyjęcia interesantów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji (LUBUSKA POLICJA)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tel. (95) 738 12 60, (95) 738 12 61, (95) 738 12 62

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

młodszy aspirant Mateusz Sławek

 

  • Motorówka policyjna na rzece
  • Policjantka mierząca na klęcząco z broni na strzelnicy
  • Policjant tyłem z hełmem
  • Funkcjonariusz salutuje podczas podnoszenia flagi państwowej
  • Policjant ruchu drogowego z miernikiem prędkości przy kontrolowanym pojeździe
  • Policjanci z pocztu sztandarowego
  • Policjanci ślubujący
  • Kolaż kilku policyjnych zdjęć z logo Lubuskiej Policji

Pliki do pobrania