Nowy rok, nowy rozdział. Kolejne osoby wstępują w szeregi Lubuskiej Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Nowy rok, nowy rozdział. Kolejne osoby wstępują w szeregi Lubuskiej Policji

Data publikacji 08.01.2019

Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. We wtorek ( 8 stycznia) 20 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Kolejna grupa policjantów złożyła w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ślubowanie, wypowiadając słowa przesięgi. Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.i Zielonej Górze, Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Wschowie, Żaganiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Wśród tego grona jest jedna policjantka. Funkcjonariuszom towarzyszyli najbliżsi. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń. Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą lubuskiej Policji. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – Dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka. Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz:

... Drodzy Policjanci, każdy z Was podjął się służby na rzecz drugiego człowieka. Pełnijcie ją tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei oraz zasłużyć na szacunek społeczeństwa i przełożonych. Jestem przekonany, że kierując się uczciwością, odwagą i ofiarnością będziecie wzmacniać, rozwijać i aktywnie współtworzyć nasze szeregi. Z wielką radością przyjmujemy Was w nasze szeregi i z wielką radością przyjmuje Was społeczność Ziemi Lubuskiej. Pamiętajcie, że służyć to ofiarować coś z siebie innym, to być oddanym. Na ten Nowy Rok oraz cały okres policyjnej służby przyjmijcie życzenia wytrwałości, wielu sukcesów i zasłużonych awansów. Powodzenia!

Młodzi policjanci rozpoczną niebawem szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W Szkole Policji spędzą najbliższe sześć miesięcy. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

st. sierż. Mateusz Sławek