Zlekceważyli przepisy i ostrzeżenia. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Zlekceważyli przepisy i ostrzeżenia. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy

Data publikacji 13.08.2018

Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą konsekwentne działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Skuteczną metodą jest zatrzymywanie praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko w czasie minionego weekendu, za takie przewinienia na drodze prawa jazdy straciło dwóch kierowców.

Weekendowe działania strzeleckiej drogówki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków. Pomimo wielu próśb o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę, do części osób te argumenty nie trafiają. Tak było w przypadku dwóch kierowców, którzy zostali pociągnięci do odpowiedzialności za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Pierwszy przypadek miał miejsce w sobotę (11 sierpnia) około godziny 12 w Starym Kurowie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata, po tym jak urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że auto jedzie 105 km/h. Tym samym kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą siedział 39-latek. Kontrola drogowa skończyła się dla niego zatrzymaniem uprawnień na trzy miesiące, mandatem i punktami karnymi.

Dzień później podobny przypadek miał miejsce w Dobiegniewie na ul. Gorzowskiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Mężczyzna pędził 107 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze został ukarany mandatem i punktami karnymi. 30-latek nie będzie mógł również przez okres trzech miesięcy wsiąść za kierownicę, bo mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Tylko od początku roku strzelecka drogówka zatrzymała już 78 praw jazdy kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.