Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 16.04.2018

Nowosolscy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności chciał wręczyć policjantom łapówkę w kwocie pięćdziesięciu złotych.

W Nowej Soli na ulicy Drzewnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Powodem kontroli drogowej było dziwne zachowanie kierowcy na widok radiowozu. 34-latek widząc radiowóz zjechał na pobocze i wysiadł z pojazdu. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna porusza się chwiejnym krokiem i wyczuwalna jest silna woń alkoholu, więc sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało przewoził jeszcze dwóch pasażerów.

W trakcie dalszych czynności nieodpowiedzialny kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 50 złotych w zamian za odstąpienie od czynności. Reakcja patrolu była natychmiastowa i stanowcza. Mężczyzna został zatrzymany. 34-latek odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, ale i próbę wręczenia korzyści majątkowej. Za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie przez nich czynności służbowych grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli