Zapraszamy na konkurs motocyklowy „Mistrzowie dwóch kółek” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zapraszamy na konkurs motocyklowy „Mistrzowie dwóch kółek”

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają wszystkich miłośników „dwóch kołek” na konkurs promujący bezpieczną jazdę na jednośladzie. Konkurs towarzyszy imprezie miejskiej związanej z otwarciem sezonu motocyklowego 2018 r.

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie Wlkp. rozpocznie się w najbliższą sobotę tj. 14 kwietnia o godzinie 13:00 na placu targowym Gorzowskiego Ryku Hurtowego przy ul. Przemysłowej 14-15. Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznej jazdy motocyklem oraz prawidłowych zachowań motocyklistów w ruchu drogowym. Stąd też już po raz kolejny gorzowska drogówka wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz Gorzowskim Automobilklubem przygotowała konkurs promujący bezpieczną jazdę na jednośladzie.

Konkurs rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu parady motocyklowej (około godz. 14:00) na placu targowym Gorzowskiego Ryku Hurtowego. Uczestnicy konkursu zmagać się będą w czterech konkurencjach sprawnościowych, a także rozwiążą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowymi atrakcjami będą: pokaz akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty oraz zajęcia na symulatorze zderzeń. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców cenne nagrody.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie zapraszamy w dniu imprezy od godziny 11:00 do „punktu zgłoszeniowego”, celem zarejestrowania się oraz okazania niezbędnych dokumentów. Udział w konkursie jest ograniczony (do 30 zawodników). Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!

 

Źródło: st. post Katarzyna Węgrzyn

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gorzowie Wlkp.