Uwaga na oblodzenia na jezdni! Kierowco zwolnij! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Uwaga na oblodzenia na jezdni! Kierowco zwolnij!

Data publikacji 12.02.2018

Na dworze aura utrudnia jazdę kierowcom. Zamarzający deszcz sprawia, że nawierzchnia jezdni jest śliska i znacznie utrudnia podróżowanie. Jak ważne jest zachowanie ostrożności szczególnie w takich warunkach, przekonał się o tym kierowca busa, który na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał do rowu i uderzył w skarpę. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

W poniedziałek (12 lutego) około godz. 6:00 w rejonie miejscowości Gostchorze doszło do dachowania busa, którym podróżowało 5 osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i będąc na łuku drogi nie opanował auta, zjechał do rowu, gdzie pojazd przewrócił się i uderzył w skarpę. W wyniku zdarzenia kierujący doznał urazu głowy, natomiast jeden z pasażerów złamania żeber. Obaj mężczyźni zostali hospitalizowani w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Kierowco!

O tej porze roku, aura bywa bardzo zmienna. Padający deszcz i ujemne temperatury powietrza sprawiają, że nawierzchnia jezdni staje się bardzo śliska, powodując znaczne utrudnienia w podróżowaniu. Dlatego też zawsze należy dostosować prędkość i styl jazdy do warunków jakie w danym momencie panują na drodze. Szczególną ostrożność należy zachować w miejscach zalesionych, gdzie momentami drogi mogą być oblodzone, sprawiając niemiłą niespodziankę kierowcom. Pamiętaj również, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego zawsze zachowaj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i stosuj hamowanie pulsacyjne, które przeciwdziała blokowaniu się kół i utracie sterowności.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim