„Zielona Strzałka” – zatrzymaj się - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

„Zielona Strzałka” – zatrzymaj się

Data publikacji 09.08.2017

W trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci żarskiego ruchu drogowego prowadzą cykliczną akcję pn. „Zielona strzałka’’. Mundurowi reagują na wykroczenia oraz przypominają kierowcom, że kiedy nadawany jest sygnał czerwony z zieloną strzałką należy bezwzględnie się zatrzymać.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych  korzystających z przejść na, których funkcjonuje sygnalizacja świetlna z sygnałem tzw. ,,zielonej strzałki”, policjanci ruchu drogowego żarskiej komendy prowadzą cykliczne działania pn. ,,Zielona strzałka”. Z uwagi na to, że kierujący bardzo często nie stosują się do przepisów, akcja jest prowadzona kilka razy w miesiącu. Wszystko po to, aby wykroczeń tego typu było mniej, a na drogach było bezpieczniej.

Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami rozporządzenia  w sprawie znaków i sygnałów drogowych, jeżeli sygnalizator S-2 nadaje sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki, dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strzałką w najbliższą jezdnię na skrzyżowaniu, pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.

Za tego typu wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach