Niejeden zawdzięcza im życie - konkurs policyjnych ratowników - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Niejeden zawdzięcza im życie - konkurs policyjnych ratowników

Lubuscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. Dzięki udzielonej przez nich kwalifikowanej pierwszej pomocy, wiele osób może dziś cieszyć się zdrowiem i życiem. W lubuskiej komendzie funkcjonariusze rywalizowali o tytuł najlepszych policyjnych ratowników. Zwycięska para będzie reprezentować garnizon na zawodach ogólnopolskich.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się w środę (17 maja) konkurs o tytuł najlepszych policyjnych ratowników garnizonu lubuskiego. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnienie idei i zasad jej udzielania, a przede wszystkim wyłonienie pary, która będzie reprezentowała lubuskich policjantów w zawodach ogólnopolskich. 

Przedstawiciele komend powiatowych i miejskich rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejnym, zdecydowanie bardziej wymagającym etapem konkursu było zadanie praktyczne. Tu policjanci musieli wykazać się profesjonalnym, zdecydowanym i sprawnym działaniem w ratowaniu ludzkiego życia. Komisja sędziowska, w skład której wchodzili ratownicy medyczni i przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., oceniali poprawność czynności wykonywanych przez uczestników konkursu, a także ich umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu.

Po blisko trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięską parę. Z konkurencjami najlepiej poradziły sobie policjantki z Zielonej Góry, które na przełomie maja i czerwca będą reprezentowały Lubuską Policję na „V Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych w Słupsku”. Drugie miejsce w konkursie zajęli przedstawiciele nowosolskiej Policji, a trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom ze Świebodzina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej parze życzymy powodzenia w zawodach ogólnopolskich.

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...