Świebodzińscy policjanci już na łodziach i motocyklach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Świebodzińscy policjanci już na łodziach i motocyklach

Data publikacji 17.05.2017

Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej, ładnej pogody, w Świebodzinie pojawiły się także policyjne patrole na motocyklach oraz łodziach. Wykorzystując te środki transportu, mundurowi będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo kierowców jednośladów oraz osób wypoczywających nad wodą.

W okresie wiosennym oraz letnim na drogach pojawia się znacznie więcej miłośników jednośladów. O ich bezpieczeństwo dbają świebodzińscy policjanci, którzy aby zwiększyć skuteczność swoich działań, pełnią służbę na motocyklach.  Wykorzystując ten środek transportu, funkcjonariusze mogą skuteczniej i szybciej dotrzeć do miejsca gdzie jest potrzebna ich pomoc. Mogą także patrolować miejsca niedostępne dla radiowozów. Dotyczy to także mundurowych, którzy w sezonie letnim pełnią służby na policyjnych łodziach, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym nad wodą. W jednym i drugim przypadku są to funkcjonariusze, którzy odbyli specjalistyczne szkolenia. Oprócz kierowania motocyklem i łodzią, policjanci doskonalili także swoje umiejętności podczas udzielania pierwszej pomocy przed-medycznej. Ta wiedza jest niezbędna podczas ratowania ludzkiego życia, co zdarza się mundurowym bardzo często.

Świebodzińscy policjanci apelują zarówno do motocyklistów, jak i osób zasiadającymi za sterami wodnych środków transportu, aby podczas wypoczynku zachowały zdrowy rozsądek. Bardzo ważne jest, aby nie kierować pojazdami po alkoholu, gdyż wiąże się to z narażeniem na poważne niebezpieczeństwo nas i innych uczestników ruchu.

 

st. sierż. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie