7. rocznica katastrofy. Uczciliśmy pamięć 96 ofiar - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

7. rocznica katastrofy. Uczciliśmy pamięć 96 ofiar

Data publikacji 10.04.2017

W całym kraju trwają uroczystości związane z upamiętnieniem 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej przed siedmioma laty. W uroczystości zorganizowane w Gorzowie Wlkp. z udziałem Wojewody Lubuskiego, włącza się także Lubuska Policja. Kwiaty na gorzowskim cmentarzu przy grobach Anny i Bartosza Borowskich złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosław Kruszelnicki.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się symbolicznie o godzinie 8.41 na gorzowskim cmentarzu. Wojewoda Lubuski- Władysław Dajczak, Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, harcerze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego i Straży Miejskiej. Przedstawiciele wspomnianych instytucji oddając hołd tym, którzy 10 kwietnia 2010 roku lecieli uczcić zamordowanych w Katyniu, złożyli wieńce, wiązanki i kwiaty oraz zapalając znicze nad  ich grobami. To gorzowianie-Anna Maria Borowska i jej wnuk Bartosz. Na uroczystościach Lubuską Policję reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosław Kruszelnicki.

Dalsze uroczystości zaplanowane są na godzinę 18.00. Wówczas to w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar, której przewodniczył będzie ks. Biskup Paweł Socha. Po Mszy nastąpi zapalenie 96 symbolicznych zniczy, przy białym krzyżu na placu katedralnym.