Lubuskie Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji przygotowane do sezonu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Lubuskie Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji przygotowane do sezonu

Data publikacji 08.03.2017

Blisko 400 lubuskich policjantów uczestniczyło w szkoleniu poprzedzającym wiosenny sezon rozgrywek sportowych oraz imprez masowych. Podczas ćwiczeń Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji z całego województwa doskonaliły swoje umiejętności w zapewnianiu bezpieczeństwa uczestnikom imprez.

Zapewnianie bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych w tym sportowych to główne zadanie lubuskich Nieetatowych i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. Aby działania mundurowych były przeprowadzane w sposób profesjonalny i skuteczny, niezbędne są regularne ćwiczenia.

We wtorek (07 marca) na terenie stadionu im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim zebrało się blisko 400 funkcjonariuszy lubuskiej Policji. Mundurowi z całego województwa ćwiczyli różne scenariusze zachowań kibiców oraz uczestników imprez. Doskonalone były elementy musztry, formowanie policyjnej tyraliery oraz skuteczność w zatrzymywaniu agresywnych osób. Z jednej strony można było podziwiać zorganizowane szyki funkcjonariuszy z tarczami, z drugiej policjantów z bronią gładkolufową. Poszczególne etapy szkolenia łączono w całość, tak aby przypominały rzeczywiste działania policyjnej operacji. Podczas przeszło sześciogodzinnych manewrów mundurowi mogli sprawdzić swe umiejętności zarówno przed stadionem, gdzie symulowano zatrzymanie kibiców w autobusie, jak i na jego trybunach. W ćwiczeniach zorganizowanych przez Sztab Komendy Wojewódzkiej Policji, udział wzięli funkcjonariusze Nieetatowych i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji oraz Sekcji Antyterrorystycznej z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Już niebawem ruszają sportowe rozgrywki, a także imprezy masowe podczas których ich uczestnicy, oprócz sportowej rywalizacji i dobrej zabawy, będą oczekiwali bezpiecznego przebiegu spotkań. Gwarancją tego są starania służb ochrony, a w przypadku naruszenia porządku zdecydowane działania Policji. Lubuscy stróże prawa przygotowują się do tej roli, wiedząc że profesjonalne wyszkolenie stanowi gwarancję skuteczności.

 

Sporządził: sierż. Mateusz Sławek

video: st. sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...